Alışveriş uygulamalarının popülaritesi artıyor: 2023'te 50 milyar saat harcanacak

Yapılan araştırmalara göre bu yılın sonuna kadar sadece Android platformunda tüketicilerin alışveriş uygulamalarında geçireceği zamanın 50 milyar saati aşması bekleniyor.
Alışveriş uygulamalarının popülaritesi artıyor: 2023'te 50 milyar saat harcanacak

Dijital dünya hızla ilerliyor ve bu durum perakende sektörünü baştan aşağı değiştiriyor. Artık tüketiciler alışveriş yapmak için zamanlarını mobil uygulamalarda harcıyorlar. Bu durum, geleneksel fiziksel mağazaların da rekabeti sürdürebilmek için mobil odaklı stratejiler geliştirmelerini gerektiriyor. Söz konusu değişim, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarında önemli bir kayma olduğunu gösteriyor.

Yapılan araştırmalara göre bu yılın sonuna kadar sadece Android platformunda tüketicilerin alışveriş uygulamalarında geçireceği zamanın 50 milyar saati aşması bekleniyor. Bu durum, 2020'ye kıyasla yüzde 42'lik önemli bir artış anlamına geliyor. Büyük değişim, tüketici alışkanlıklarındaki ve tercihlerindeki mobil alışverişin artan etkisini yansıtıyor.

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.