ChatGPT Plus aboneleri için dosya yükleme ve analiz özelliği etkinleştirildi

OpenAI, ChatGPT Plus üyeleri dosya yükleme ve bunlarla çalışma becerisinin yanı sıra çok modlu destek gibi özellikleri yayınladı.
ChatGPT Plus aboneleri için dosya yükleme ve analiz özelliği etkinleştirildi

OpenAI, ChatGPT Plus üyeleri için yeni beta özelliklerini yayınladı. Bu özellikler arasında dosya yükleme ve bunlarla çalışma becerisinin yanı sıra çok modlu destek de bulunuyor. 

Buna göre ChatGPT Plus üyeleri artık en son beta sürümünde dosyaları yükleyip analiz edebiliyor, Bing ile Gözat gibi modları manuel olarak değiştirmeden kullanabiliyor. Ayrıca chatbot'un bunları ne zaman kullanacağına karar vermesine imkan tanınıyor. Abonelerin bu özellikleri kullanabilmek GPT-4 açılır menüsünden Bing ile Gözat gibi modları seçmek zorunda kalmayacağı belirtiliyor.

Belirtmeden geçmeyelim, yapay zeka sohbet robotu yalnızca metin dosyalarıyla da sınırlı kalmayacak. GPT'nin bu tam model sürümü PDF'ler hakkında doğrudan sohbet edebilecek ve ayrıca veri dosyaları ve diğer belge türleriyle de sohbet edebilmek mümkün olacak.

ChatGPT Plus ayda 20 dolar karşılığında kullanılabiliyor ve aboneler yoğun zamanlarda bile ChatGPT'ye genel erişim, daha hızlı yanıt süreleri ve yeni özelliklere ve iyileştirmelere öncelikli erişim elde ediyor. Tüm bunların yanı sıra Microsoft destekli OpenAI, üretimsel yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'ye internet tarama özelliğini de resmen başlattı. "Bing ile Gözat" artık beta sürümünden çıktı ve resmi olarak tüm Plus ve Enterprise abonelerinin kullanımına sunuldu.

OpenAI ayrıca DALL-E 3'ü ChatGPT ile entegre ederek kullanıcı isteklerine görüntülerle yanıt vermesini de sağladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.