AdCreative.ai, Koç Holding ve Inventram'dan yatırım aldı

Koç Holding, bünyesindeki girişim sermayesi şirketi Inventram’ın liderlik ettiği yatırım turunda, Fransa merkezli yapay zekâ ve pazarlama teknolojileri şirketi AdCreative.ai’a yatırım yaptığını açıkladı.
AdCreative.ai, Koç Holding ve Inventram'dan yatırım aldı

Koç Holding, bünyesindeki girişim sermayesi şirketi Inventram’ın liderlik ettiği yatırım turunda, Fransa merkezli yapay zekâ ve pazarlama teknolojileri şirketi AdCreative.aia yatırım yaptığını açıkladı. Yatırımın finansal detayları henüz açıklanmadı. 

2018de Fransada faaliyete başlayan AdCreative.ai, yapay zekâ desteğiyle marka ve ajanslara yüksek performanslı reklam materyalleri ve sosyal medya içerikleri oluşturma yetkinliklerini sunuyor. Tufan Gök, Tarık İnce ve Yusuf Kaya tarafından kurulan AdCreative.ai, Paris, İstanbul ve Kazablankadaki ofisleriyle faaliyet gösteriyor. Platform ayrıca G2 platformunda dünya çapında en hızlı büyüyen üçüncü ürün” olarak tanımlanıyor. Bu noktada G2 platformunda kurumsal çözümlerin bağımsız kullanıcı değerlendirmeleriyle sıralandığını hatırlatmakta fayda var. 

İnventram CEOsu Cem Soysal Konuyla ilgili olarak

 Küresel pazarlarda başarıya ulaşan Hizmet olarak Yazılım (SaaS) girişimlerini yakından takip ediyoruz. Tufan Gök, Tarık İnce ve Yusuf Kayanın, rekabetin giderek arttığı pazarlama süreçlerinde verimliliği artıracak teknolojiler geliştirmek için kurduğu AdCreative.ai şirketini portföyümüze kattığımız için mutluyuz. Üretken yapay zekâ kavramının gerçek dünya senaryolarına uyarlandığı bu dönemde, şirketimizin vizyonuyla uyumlu bir adım attığımıza inanıyoruz."

İnventram’ın Koç Holdingle yaptığı yatırımların sayısı 11e ulaştı. Cem Soysal, İnventram için, AdCreative.ai yatırımının önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade etti: 

“İnventram olarak, yalnız Türkiyede değil küresel ekosistemde de iddialıyız. AdCreative.ai yatırımımızla da Amerikada büyüttüğümüz portföyün yanı sıra Avrupada önemli bir aşama kaydetmiş olduk. Görüntü işleme ve veri analitiğinden, yüksek hassasiyetli dokunma sensörüne, holografik 3 boyutlu görüntü teknolojilerinden giyilebilir artırılmış gerçeklik teknolojilerine uzanan, derin teknolojiye odaklanan portföyümüze, pazarlama ve yapay zekâyı kesiştiren bir girişim daha eklemiş olduk. AdCreative.ai ile birlikte çatı şirketimiz Koç Holding iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz yatırımların sayısı 11e ulaştı. Yeni stratejimizle, hızlı büyüme potansiyeli olan girişimlere odaklanıyor ve doğru yatırımlarla küresel pazardaki payımızı da artırmayı hedefliyoruz”

İnventram CEOsu Cem Soysal, İnventram’ın vizyonunu paylaştığı başarılı girişimcilerin hayata geçirdiği erken ve büyüme aşamasındaki yüksek teknoloji şirketlerine küresel pazarlarda büyümeleri hedefiyle yatırım yaptığını vurguladı: 

Portföyümüzdeki şirketlerle kurduğumuz ortaklığa yalnızca finansal perspektiften bakmıyoruz. Hukuki altyapı, iş geliştirme, pazarlama ve satış, finansal yönetim gibi pek çok alanda destek oluyoruz. Yeni dönemde odağımızda SaaS, fintek, veri analitiği, medikal teknolojiler ve oyun olsa da, her zaman olduğu gibi çeşitli dikeylerle sınırlı kalmayarak teknoloji ve inovasyonun her alanında fırsatları yakalamaya devam edecek, yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.