Yapay zeka ile veri merkezi optimizasyonu sunan MangoBoost, 55 milyon dolar yatırım aldı

MangoBoost, DPU teknolojisini kullanarak veri merkezlerinin enerji tüketimini azaltmasını, işletme maliyetlerini düşürmesini ve veri güvenliğini sağlamasını hedefliyor.
Yapay zeka ile veri merkezi optimizasyonu sunan MangoBoost, 55 milyon dolar yatırım aldı

Veri işlem birimi geliştiricisi MangoBoost, 55 milyon dolar yatırım aldı. A serisi yatırım turu, IMM Investment ve Shinhan Venture Investment liderlik etti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Korea Development Bank, KB Investment, IM Capital ve Premier Partners yer alıyor. Şirket, yeni gelen yatırımı çalışan sayısını artırmak ve ürün geliştirmek için kullanacağını açıkladı. 

Güney Kore'de kurulan şirket, şimdiye kadar 65 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin piyasa değerinin ise 300 milyon dolara ulaştığı tahmin ediliyor. 

2022 yılında Jangwoo Kim, Junki Park, Dongup Kwon ve Eriko Nurvitadhi tarafından kurulan şirket, veri merkezlerinin verimliliğini artırmak ve büyük miktarda veriyi optimize etmek için çözümler sunuyor. Veri merkezlerinin iş yüklerini optimize etmeye yardımcı olan MangoBoost, DPU (Data Processing Unit), CPU ve GPU gibi işlem birimlerine ek olarak çalışıyor. 

MangoBoost, DPU teknolojisini kullanarak veri merkezlerinin enerji tüketimini azaltmasını, işletme maliyetlerini düşürmesini ve veri güvenliğini sağlamasını hedefliyor. Şirket, DPU'nun veri işleme performansını artırabileceğini ve CPU kullanımını azaltabileceğini iddia ediyor. Ayrıca, özelleştirilebilir DPU çözümleri sunarak müşterilerin ihtiyaçlarına uygun çözümlerler geliştirmeyi de amaçlıyor.

MangoBoost; DPU donanımı, DPU yazılımı, Field Programmable Gate Array tabanlı DPU, Application-specific Integrated Circuits tabanlı DPU ve yapay zeka tabanlı DPU gibi farklı DPU çözümleri de geliştiriyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.