Kurucuları arasında Dağhan Çam'ın da yer aldığı Ai Build, 8,5 milyon dolar yatırım aldı

Ai Build tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 8,5 milyon dolar yatırım aldı. Ai Build'in 8,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, IQ Capital liderliğinde gerçekleşti.
Kurucuları arasında Dağhan Çam'ın da yer aldığı Ai Build, 8,5 milyon dolar yatırım aldı

İmalat endüstrisine odaklanan bulut tabanlı yazılımlar geliştiren Ai Build, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Hatırlatmak gerekirse Ai Build, 2022 yılında ACT Venture Partners liderliğinde 3,2 milyon dolar yatırım almıştı. Ai Build tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 8,5 milyon dolar yatırım aldı.

Ai Build'in 8,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, IQ Capital liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, IQ Capital haricinde ise Nikon ve şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Superseed, ACT Venture Partners, Atlas Ventures ve Seedcamp da katıldı.

Alınan 8,5 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Ai Build girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 13,5 milyon dolara ulaştı. Ai Build tarafından yapılan açıklamalara göre alınan yeni yatırım, platform tarafından sunulan otomasyon ve yapay zeka yeteneklerinin daha fazla müşteriye ulaştırılması için kullanılacak.

2015 yılında Dağhan Çam ve Michail Desyllas tarafından Londra'da kurulan Ai Build, sunduğu bulut tabanlı yazılım çözümü ile üreticilerin hataya açık olan katmanlı üretim sürecinde maliyetleri, teslim sürelerini ve malzeme israfını azaltmalarına yardımcı oluyor. 

Havacılık, otomotiv, inşaat, denizcilik ve enerji gibi sektörlerden müşterilere sahip olan Ai Build, başarısız üretimlerde yüzde 65'lik bir azalma ve genel üretim verimliliğinde ise yüzde 90'lık bir artış sağlıyor. Ai Build platformuna daha fazla makine, kullanıcı ve üretim verisi eklendikçe sistemin yeteneklerinin ve otomasyon düzeyinin artış gösterdiğini de ekleyelim.

Üreticilerin eklemeli (Additive) üretimi endüstriyel ölçekte uygulamakta zorluk çektiğini dile getiren Ai Build kurucu ortağı ve CEO'su Dağhan Çam, otomasyonun ve verilerin akıllıca kullanımının bu sorunun çözümü olduğuna inandıklarını dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.