Sağlık odaklı akıllı yüzükler geliştiren Sky Labs, 15,3 milyon dolar yatırım aldı

Sky Labs, C serisi yatırım turunda 15,3 milyon dolar yatırım aldı. Sky Labs'in 15,3 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Korea Development Bank liderliğinde gerçekleşti.
Sağlık odaklı akıllı yüzükler geliştiren Sky Labs, 15,3 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık odaklı giyilebilir teknoloji ürünlerine odaklanan bir girişim olarak hizmet veren Sky Labs, yatırım aldığını duyurdu. Sky Labs tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 15,3 milyon dolar yatırım aldı. Sky Labs'in 15,3 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Korea Development Bank liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Korea Development Bank haricinde ise K2 Investment Partners, Devsisters Ventures, SJG Partners ve OpenWater Investment da katıldı. Alınan 15,3 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Sky Labs girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 42 milyon dolara ulaştı. 

Sky Labs tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 15,3 milyon dolarlık yatırım, şirketin klinik araştırmalarını devam ettirmesi ve operasyonlarını büyütmesi için kullanılacak.

2015 yılında Jack Lee tarafından Güney Kore'de kurulan Sky Labs, odağınsa sağlık teknolojilerini alıyor. Yapay zeka odaklı akıllı bir yüzük geliştiren Sky Labs, geliştirdiği teknoloji ile birlikte kullanıcılarının kan basınçlarını ölçebiliyor. CART-I BP isimli akıllı yüzük, kullanıcılarının parmağındaki PPG sinyallerini takip ederek kan basıncını ölçüyor.

Hipertansiyon hastaları için geliştirilen bir çözüm olarak karşımıza çıkan CART-I BP, sunduğu çözüm ile birlikte kullanıcılarının kan basınçlarını 24 saat boyunca gerçek zamanlı olarak takip edebilmelerine olanak tanıyor. CART-I BP modelinin yine Sky Labs tarafından geliştirilen bir mobil uygulama ile birlikte kullanıldığını da ekleyelim.

Güney Kore merkezli bir ilaç firması olan Daewoong Pharmaceutical ile iş birliğine de giden Sky Labs, CART-I BP modelini hastane ve klinikler aracılığı ile kullanıma sunacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.