Nvidia ve Foxconn iş birliğinin sunacakları: Yapay zeka veri fabrikaları ve daha akıllı otonom araçlar

Nvidia, yapay zeka destekli elektrikli araçların ve robotik platformların geliştirilmesini hızlandırmak için Foxconn ile mevcut iş birliğini genişletti.
Nvidia ve Foxconn iş birliğinin sunacakları: Yapay zeka veri fabrikaları ve daha akıllı otonom araçlar

Nvidia, yapay zeka destekli elektrikli araçların ve robotik platformların geliştirilmesini hızlandırmak için Foxconn olarak bildiğimiz Hon Hai Technology Group ile mevcut iş birliğini genişlettiğini duyurdu. Foxconn, söz konusu iş birliğinin parçası olarak, diğer yenilikleri desteklemek için yapay zeka fabrikaları adını verdiği yeni bir veri merkezi geliştirmeyi planlıyor.

Yeni girişimin ana odak noktası yapay zeka veri fabrikalarının inşası olacak. Foxconn, Nvidia'nın merkezi işlem birimleri ve grafik işlem birimlerinin yanı sıra ağ teknolojisine dayalı çok sayıda bilgi işlem sistemi kurmayı planladığını duyurdu. Bu sistemler, Nvidia'nın donanımı ve ayrıca Nvidia AI Enterprise yazılımı ile donatılmış kendi yapay zeka veri fabrikalarını kurmak isteyen müşterilere satılacak.

Sistemler, Foxconn müşterilerinin kendi veri merkezlerinde Nvidia hızlandırılmış bilgi işlem kullanmalarına olanak tanıyarak, dahili üretimsel yapay zeka iş yüklerini ve otonom robotların ve sürücüsüz arabaların eğitimi gibi diğer görevleri güçlendirecek.

Foxconn'a göre amaç, günde birkaç mil yol kat edebilen, fabrikalarda bileşenleri bir araya getirebilen, kalite kontrol denetimleri gerçekleştirebilen ve daha fazlasını yapabilen yeni nesil otonom mobil robotlar ve endüstriyel robotlar üretmesini sağlayacak bir yapay zeka fabrikası oluşturmak. Foxconn'un yapay zeka fabrikası bu sistemlerin eğitimine, çıkarımına ve sanal dünya simülasyonlarının çalıştırılmasına odaklanacak.

Foxconn, otonom araçlar için elektronik kontrol ünitelerinin temeli olarak Nvidia'nın en yeni Drive Thor otomotiv çip üzerinde sistemiyle desteklenen Drive Hyperion 9 platformunu, en yeni robotik sistemleri için Nvidia Isaac otonom mobil robot platformunu ve en yeni akıllı şehir çözümleri için ise Nvidia Metropolis akıllı video analiz platformunu kullanacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.