Netflix, 2025 yılında fiziksel mağazalar açmayı planlıyor

Netflix House adlı mağazalar, popüler Netflix dizilerine dayalı ürünlerin yanı sıra yemek servisi ve özel canlı deneyimler sunacak.
Netflix, 2025 yılında fiziksel mağazalar açmayı planlıyor

Kökeni DVD kiralama işine dayanan dijital yayın platformu Netflix, fiziksel mağazalar açmaya hazırlanıyor. Netflix House adını taşıyacak olan mağazalar, Netflix'in popüler dizilerine dayalı ürünlerin satışını yapacak, böylece izleyiciler hayalini kurduğu favori karakterlerin ürünlerini satın alabilecek. Ayrıca Netflix House mağazaları, yemek servisi ve özel canlı deneyimler de sunacak. İlk iki mağazada Squid Game dizisindeki benzer parkurların yer alması bekleniyor.

Netflix House ayrıca popüler dizilerine odaklanan sanat eserleri ve hayranları heyecanlandırmak için canlı performanslar sunacak. Mağazanın kendi restoranı, Netflix'in yemek temelli reality şovunda yer alan yemekleri ve içecekleri sunacak. Menü, hızlı ve rahat yemeklerden lüks yemeklere kadar geniş bir yelpazede seçenekler sunacak.

İlk iki mağazanın 2025 yılında ABD'de açılması planlanıyor, ancak tam konumlar hakkında henüz ayrıntılı bilgi verilmedi. Netflix, bu yeni adımı "kullanıcıların filmlerimizin ve TV şovlarımızın dünyasına ne kadar daldığını gördük ve bunu bir üst seviyeye taşımayı düşünüyoruz" açıklamasıyla duyurdu.

Netflix House'un şirketin ilk fiziksel mağaza / restoran denemesi olmadığını da ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse şirket,  geçtiğimiz aylarda yemek programlarındaki şeflerin yer alacağı Netflix Bites isimli bir pop-up restoran da açmıştı.

Şirket, bu mağazaların dünya çapında yayılmasını planlıyor. Bu mağazaların dünya çapında yaygınlaştırma hedefi Netflix'in perakende alanında da küresel bir varlık haline gelmeyi amaçladığının göstergesi.

Bir taraftan bu hamle, şirketin iş stratejisinde önemli bir değişiklik olarak kabul edilirken, müşterilere daha fazla bağlantı ve farklı gelir kaynakları yaratma amacını yansıtıyor. Bu, dijital ve fiziksel dünyalar arasında bir köprü kurma ve izleyici deneyimini zenginleştirme çabasının bir parçası olarak görülebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.