Endüstriyel güvenlik çözümleri geliştiren Trio Mobil, 100. Yıl Girişim Sermayesi ve 212'den yatırım aldı

Endüstriyel operasyonlarda kazaları önlemeye odaklanan Trio Mobil, 212 ve Türkiye İş Bankası tarafından kurulan 100. Yıl Girişim Sermayesi'nden yatırım aldı.
Endüstriyel güvenlik çözümleri geliştiren Trio Mobil, 100. Yıl Girişim Sermayesi ve 212'den yatırım aldı

Endüstriyel nesnelerin interneti teknolojileri üreten yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Trio Mobil'in 212'den yatırım aldığını 2021 yılının Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Trio Mobil, aradan geçen yaklaşık 2 yılın ardından yeni bir yatırım ile karşımıza çıktı.

Edindiğimiz bilgilere göre Trio Mobil, yine 212 ve Türkiye İş Bankası tarafından kurulan 100. Yıl Girişim Sermayesi'nden yatırım aldı. Trio Mobil, 212 ve 100. Yıl Girişim Sermayesi arasında gerçekleşen yatırım anlaşmasının finansal detayları ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Hatırlatmak gerekirse Türkiye İş Bankası'nın 100. Yıl Girişim Sermayesi ile 7 girişime yatırım yaptığını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Gerçekleşen yatırım ile birlikte Trio Mobil de 100. Yıl Girişim Sermayesi'nin portföyüne katılmış oldu.

2011 yılında Nevzat Ataklı ve Celal Barış Özdemir tarafından İstanbul'da kurulan Trio Mobil'in bugüne kadar 6,2 milyon dolardan daha fazla yatırım aldığını da ekleyelim. Trio Mobil'in yatırımcıları arasında 212 ve 100. Yıl Girişim Sermayesi'nin haricinde AK Portföy Girişim Sermayesi Fonu da yer alıyor.

Endüstriyel operasyonlarda kazaları önlemeye ve verimliliği artırmaya yönelik çözümler sunan bir girişim olarak karşımıza çıkan Trio Mobil, yapay zeka ve nesnelerin interneti tabanlı endüstriyel güvenlik çözümleri üzerinde odaklanıyor.

Trio Mobil'in çözümleri, forkliftler, AGV'ler, diğer malzeme taşıma ekipmanları, yayalar, yalnız çalışanlar, makineler, robotik hücreler ve yükleme rıhtımları dahil olmak üzere çeşitli güvenlik sorunlarını ele alıyor. Girişim tarafından sunulan çözümlerin şu anda dünya çapında 2 bin kurumsal müşteri ve 20 bin KOBİ tarafından kullanılmakta olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.