TikTok'un Adobe araçları, Twitch ve CapCut üzerinden paylaşım özelliği: Direct Post

Direct Post isimli bu özellik, ürünlerinin TikTok ile entegre olmasını isteyen geliştiricilere yeni bir seçenek sunuyor.
TikTok'un Adobe araçları, Twitch ve CapCut üzerinden paylaşım özelliği: Direct Post

TikTok yayınladığı bir gönderi ile kullanıcıların popüler video düzenleme araçlarından doğrudan TikTok'ta paylaşım yapmasını sağlayan yeni özelliğini duyurdu. Bu popüler video düzenleme araçları arasında Adobe'nin yapay zeka destekli araçları Premiere Pro ile Adobe Express'in yanı sıra Twitch, SocialPilot ve ByteDance’in CapCut uygulaması yer alıyor. 

Direct Post isimli bu özellik, ürünlerinin TikTok ile entegre olmasını isteyen geliştiricilere yeni bir seçenek sunuyor. Özelliğin temelinde 3. taraf uygulamaların TikTok'ta kendi hashtagleriyle paylaşım yapmasını sağlayan TikTok'un mevcut paylaşım entegrasyonu yatıyor. 

Direct Post ile uygulamalar, video içeriği doğrudan TikTok'a iletmenin ötesinde, kendi platformlarında alt yazıları ve izleyici ayarlarını belirledikten sonra içeriği TikTok'ta paylaşabiliyor. Buna ek olarak kullanıcılar Direct Post sayesinde uzun formattaki video içeriklerini sosyal medya yönetim platformları aracılığıyla TikTok'ta paylaşmak üzere planlayabiliyor

TikTok bu yenilik sayesinde platformundaki içerik kalitesinin çıtasını yukarı taşıyabilir. Ne de olsa şirket, video düzenleme sürecinde yapay zekadan yararlanan uygulamalarını kendi ekosistemine dahil etmiş oluyor. 

Özelliği kullanmak isteyen içerik üreticiler, 3. taraf uygulamalarında TikTok hesapları ile kimlik doğrulaması yapmalı. Bu arada TikTok ile bu konuda iş ortaklığı yapan uygulamaların, Direct Post'un İçerik Gönderimi API'sini kullanmalarına izin verilmeden önce bir denetim sürecinden geçirildiğini belirtelim. Üstelik söz konusu API yakında fotoğrafları da destekleyecek. İçerik üreticilerine yönelik araçlar ve video düzenleme araçları üreten geliştiricilerin API'ye erişmesi mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.