Makine öğrenimi modeli çalıştırma platformu: Replicate

Replicate ile açık kaynak modelleri çalıştırabileceğiniz gibi kendi herkese açık ya da özel modellerinizi çalıştırmanız da mümkün.
Makine öğrenimi modeli çalıştırma platformu: Replicate

Replicate, kendi kodunuz ile makine öğrenimi modellerini bulutta çalıştırmanızı kolaylaştırıyor. Replicate ile açık kaynak modelleri çalıştırabileceğiniz gibi kendi herkese açık ya da özel modellerinizi çalıştırmanız da mümkün.

Bulut API'ını veya web sürümünü kullanarak modelleri Replicate üzerinde çalıştırabiliyorsunuz. Replicate’in web arayüzü, bir modeli çalıştırmayı ilk kez deneyecekler iyi bir seçenek olabilir. Bu arayüz, size modelin tüm girdilerinin görsel bir görünümünü verirken, modeli doğrudan tarayıcınızdan çalıştırmak için bir form oluşturuyor.

@webrazzi

Makine öğrenimi modeli çalıştırma platformu: Replicate #webrazzi #60saniye #replicate

♬ orijinal ses - Webrazzi

Replicate aynı zamanda açık kaynak makine öğrenimi modelleri açısından geniş bir kütüphane sunuyor. Platformda, ses üretiminden görsel düzenlemeye, diffusion modellerinden Llama modellerine kadar pek çok seçenek mevcut.

Ürün, sitesinde detaylı bir dokümantasyon da sunuyor. Böylece Node.JS, Python ve Google Collab'de makine öğrenimi modeli çalıştırmak konusunda bilgi sahibi olabiliyor, ince ayar olarak tercüme edebileceğimiz fine-tuning hakkında daha detaylı bilgiye erişebiliyorsunuz. 

Replicate gelir modeli kullandığın kadar öde yaklaşımıyla ilerliyor. Dakika başına ücretlendirme yapan Replicate üzerinde herhangi bir şey çalıştırmadığınız takdirde hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Dakika başı ücretlendirmeler CPU ve GPU kullanımına göre değişmekte. Platformun ücretsiz deneme sürümü de mevcut. Ancak ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilmek adına kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. 

Replicate ekibi, makine öğrenimi modellerinin çalıştırılmasının uzmanlık gerektiğine dikkat çekerek, bu süreci kolaylaştırmak istediğini dile getiriyor. Girişimin aktardıklarına göre yazılım mühendislerinin sayısı, makine öğrenimi mühendislerinin sayısından neredeyse iki kat daha fazla. Yani yaklaşık 30 milyon yazılım mühendisi karşılığında yaklaşık 500 bin makine öğrenimi mühendisi bulunmakta. Şirket, iyi araçlar inşa ederek, yazılım mühendislerinin makine öğrenimini kullanmasına katkıda bulunmak istiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.