Markalar için rakip takip hizmeti sunan Senkrondata, 3.4 milyon euro değerleme ile yatırım aldı

Markalar için rakip takip hizmeti sunan Senkrondata, Startup Wise Guys’dan 3.4 milyon euro değerleme ile ilk yatırımını aldı.
Markalar için rakip takip hizmeti sunan Senkrondata, 3.4 milyon euro değerleme ile yatırım aldı

Markalar için rakip takip hizmeti sunan Senkrondata, Startup Wise Guys’dan 3.4 milyon euro değerleme ile ilk yatırımını aldı. Senkrondata ekibi aldıkları yeni yatırımı bu yıl hizmete sundukları sektörel panellerini daha fazla müşteriye ulaştırmak ve hizmet verdikleri ülke sayısını artırmak için kullanacaklarını belirtti.

Ayrıca, bugüne kadar binlerce web sitesi üzerinden rekabeti takip eden Senkrondata farklı ülkelere ait geçmiş verilerin olduğu bir veri tabanına da sahip. Senkrondata, sahip olduğu tüm verileri öde-al gibi farklı hizmetler ile genişleterek farklı ülkelerde yer alan marka yöneticilerinin de kullanımına açmak istiyor.

2020 yılında Okan Bircan tarafından faaliyetlerine başlayan Senkrondata girişimi marka ve ürün yöneticilerinin rakip takibi için harcadığı tüm zamanı neredeyse sıfıra indirerek, süreçleri kolaylaştırıyor.

Senkrondata’nın yakın zamanda patent başvurusu ile desteklediği ürün eşleştirme algoritmaları, on binlerce ürünü farklı rakip web siteleri üzerindeki ürünler ile eşleştiriyor ve mail uyarıları kullanıcılarını bilgilendiriyor. Senkrondata geliştirdiği algoritmalarla hiçbir ürünü göz ardı etmeden markaların rekabetçi fiyatlar sunmasına olanak tanıyarak gelirlerini artırabilmelerine ve daha da ötesi tüm rekabet analizlerini gerçek-zamanlı olarak kullanıcılarına sunuyor.

Senkrondata’nın hedefinde rekabetin yoğun olduğu sektörler var. Sunduğu gerçek-zamanlı rekabet verileri ile tüm markaların pazarlama stratejisi, optimizasyon ve performanslarını iyileştirmelerine olanak sağlıyor. Senkrondata’nın müşteri portföyünde modadan teknolojiye, gıdadan otomotive farklı sektörlerden global markalar bulunuyor.

Anlamlandırdıkları veriler ile Türkiye’de moda sektörüne yön verdiklerini ifade eden Senkrondata CEO’su Okan Bircan, markalara 15’den fazla ülkeden topladıkları eşleştirilmiş veriler ile fiyat stratejileri ve detaylı rekabet analizleri ile gelecek yıllardaki ürün planlamasına katkı sağladıklarını da belirtiyor. Senkrondata ekibi şu anda çalışmalarına 8 kişilik ekibiyle devam ediyor.

Mevcut gelirlerinin yüzde 20’sinin yurt dışından geldiğini belirten Sekrondata ekibi, özellikle globaldeki büyümelerini önceliklendirdiklerini ve yakın zamanda globalde yeni müşterilerle çalışmaya başlayacaklarının da bilgisini veriyor. Yakın zamanda Estonya’da şirketleşme sürecini tamamlayan girişim Avrupa bölgesinden bir marka ile de partnerlik anlaşması imzaladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.