Yapı Kredi FRWRD Global programına seçilen 10 girişim

Yapı Kredi FRWRD’ın Mayıs 2023 tarihinde duyurduğu Yapı Kredi FRWRD Global programına seçilen girişimler belli oldu.
Yapı Kredi FRWRD Global programına seçilen 10 girişim

Yapı Kredi FRWRD’ın Mayıs 2023 tarihinde duyurduğu Yapı Kredi FRWRD Global başlıyor. KOSGEB desteği ile gerçekleşecek ve 10 hafta sürecek bu benzersiz program ile 10 yapay zeka girişimi Estonya ve Finlandiya’da kendilerini tanıtma, büyütme, ağlarına genişletme ve global pazarlara açılma imkanı elde edecek. Uçtan uca Yapı Kredi’nin yürüttüğü program sonunda Demo Günü ise Estonya’da gerçekleştirilecek.

Programa katılan girişimler, uluslararası mentorlar ve ekosistem partnerleriyle görüşme, Estonya’da ekosistemin öne çıkan merkezlerinde fiziki çalışma alanı kullanma, Estonya ve Finlandiya’da global girişimcilik etkinliklerine katılım, ekosistem oyuncularıyla buluşma, yatırım alma ve ürününü yurt dışında pazarlarken ihtiyaç duyacağı danışmanlık desteği gibi birçok imkandan da faydalanabilecek.

Bununla birlikte, Yapı Kredi FRWRD Global’e seçilen girişimler, 30 Kasım’da Finlandiya Helsinki’de düzenlenecek startup ve teknoloji etkinliği Slush’a da katılacak.

Yapı Kredi FRWRD Global’a seçilen girişimler şu şekilde:

TheClico Yazılım Bilişim ve Danışmanlık A.Ş: TheClico yapay zekâ destekli çözümleri ile tüm geri bildirimleri, çevrim içi incelemeleri ve müşteri verilerini tek bir platformda otomatik olarak toplayarak; müşteri beklentilerini ve ihtiyaçlarını değerlendirmeye olanak tanıyor.

Orbina Yazılım A.Ş: Yapay zekâ teknolojisi ile kelimelerle ifade edilen fikirlerin gerçekçi görüntülere ve sanatsal içeriklere dönüşmesini sağlayan bir yapay zekâ ajansı.

Testsuite Bilişim ve Danışmanlık A.Ş (RobotQA): Mobil uygulama kurulum süreçlerindeki hataları ve sorunları bulmak için kullanılan uygulama testinin, yapay zekâ destekli yazılımı sayesinde otomatik bir biçimde alınmasını sağlıyor.

Mirai Endüstriyel Veri Çözümleri Yazılım A.Ş (Mirmanage): Endüstriyel makinelerden veri toplamak için yapay zekâ ve görüntü işleme tabanlı, ‘‘tak çalıştır’’ mantığında çalışan, her marka ve model cihazla çalışan bir veri toplama hizmeti sunuyor.

Sweephy Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş: E-ticaret ve finans dikeyinde pazarlama ve satış verilerini kodsuz makine öğrenimine dayanan araçlarla analiz etme hizmeti sunuyor.⁠

Longstage İnternet Teknolojileri A.Ş: Yüksek grafik kalitesinde metaverse ortamında yapay zekâ botunun rehberliği ile kullanıcılara, kendi yaşam alanları oluşturma ve sanal varlık satışından gelir elde etme olanağı sağlıyor. Yapay zekâ, ‘’Kaşif’’ sistemi ile kullanıcı deneyimini artırıyor.

Metrica Araştırma Yazılım ve Danışmanlık Tic. A.Ş (Symetricx): Müşteri Deneyimi, Net Promoter Score, Müşteri Hizmetleri ve İletişim Merkezi Geliştirme projeleri ile ilgili operasyonel danışmanlık ve uygulama hizmetleri sunan bir danışmanlık firması.

Weblog Lojistik Teknolojileri ve Danışmanlık A.Ş (Shipicons): Hatalı tedarik zinciri modellerini buluyor ve algoritma ve yapay zekâ destekli yazılımları ile önerilerde bulunuyor ve yeni tedarik zinciri modelleri oluşturuyor.

Ayvos Bilgi Teknolojileri A.Ş: Belirli amaçlar için önceden monte edilmiş kameraları akıllı hale getirmek için teknik altyapıya ihtiyaç duymadan, video analitiği ve görüntü işleme çözümleri sunan bir platform.

Kuasar Video Yazılım Teknoloji A.Ş: Firmaların daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak için kişiselleştirilmiş video çözümleri ve içerik üretilmesini, video yapay zekâ teknolojilerinden biri olan ‘‘video to text’’ teknolojisini kullanarak sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.