Bakımevi odaklı pazar yeri Lottie, 21 milyon dolar yatırım aldı

Lottie, yaşlı bakımevleri ve bakım sağlayıcılarının hizmetlerini bulan, karşılaştıran ve seçen kişilere yardımcı olmak için bir platform sunuyor.
Bakımevi odaklı pazar yeri Lottie, 21 milyon dolar yatırım aldı

Yaşlı bakım hizmeti sağlama platformu Lottie, 21 milyon dolar yatırım aldı. Lottie'nin 21 milyon dolarlık yatırım turu, Accel liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcısı ise General Catalyst oldu. 2021 yılında kurulan şirket, şimdiye kadar 31 milyon dolar yatırım aldı. 

İki kardeş Will Donnelly ve Chris Donnelly tarafından kurulan şirket, bakımevleri ve bakım hizmetleriyle ilgili bir online pazar yaratıyor. Bu pazar, yaşlı sevdiklerinin en uygun bakımevini veya bakım hizmetini bulmak isteyen ailelere yardımcı oluyor. Ayrıca ev bakımı gibi ek kategorilere de hizmet veriyor.

Girişim, bakımevleri ve bakım sağlayıcılarının hizmetlerini bulan, karşılaştıran ve seçen kişilere yardımcı olmak için bir platform sunuyor. Lottie tarafından sunulan özellikler arasında bakım sağlayıcılarına soruları yönetmek, müşteri ilişkilerini yönetmek, doluluk durumunu izlemek ve finansları yönetmek de yer alıyor. Bu sayede aileler, yaşlı sevdikleri için uygun bakımı hızlı bir şekilde bulabiliyorlar.

Lottie, son 12 ay içinde yüzde 300'lük bir büyüme kaydetti. Aylık 500 bin kullanıcıya sahip olan Lottie, yaşlı bakımı ve bakım hizmetlerini daha erişilebilir, şeffaf ve etkili bir şekilde sunarak aileler ve bakım sağlayıcıları için önemli bir kaynak haline geldi. 

Lottie, geçen sene Found adlı bir yazılımı da platformuna entegre etti. Şirket, bu platform aracılığıyla bakımevleri ve hizmet sağlayıcıları ile iş birliği yapıyor. Lottie, bu entegrasyon sayesinde bakımevlerinin Lottie platformu üzerinden yapılan rezervasyonlardan bir komisyon ödemesi yapmasını sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.