Uzun süreli konaklama platformu Habyt, 42 milyon dolar yatırım aldı

2017 yılında Luca Bovone tarafından faaliyete geçen şirket, uzun süreli konaklamalar ve esnek yaşam tarzlarına odaklanan bir konaklama platformu olarak ön plana çıkıyor.
Uzun süreli konaklama platformu Habyt, 42 milyon dolar yatırım aldı

Uzun süreli konaklama platformu Habyt, 42 milyon dolar yatırım aldı. C serisi yatırım turuna, Korelya Capital ve Deutsche Invest liderlik etti. Yatırım turunun katılımcıları arasında Exor Ventures, Endeavor Catalyst, P101, ITALIA500-Azimut, HV Capital, Vorwerk Ventures, Norwest, Kinnevik, Burda Principal Investments ve Inveready  de yer alıyor.

Habyt, yatırım sonrasında şirket değerlemesinin ne kadara çıktığını açıklamadı. Ancak şirketin değerlemesinin 200 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. 2017 yılında Luca Bovone tarafından faaliyete geçen şirket, uzun süreli konaklamalar ve esnek yaşam tarzlarına odaklanan bir konaklama platformu olarak ön plana çıkıyor. Almanya İspanya, Hong Kong ve Singapur gibi ülkelerde 30 binden fazla birimden oluşan bir portföye sahip.

Şirket, konaklamaların online olarak listelendiği, görüntülemelerin sanal olarak gerçekleştirildiği ve işlemlerin, sözleşmelerin ve kimlik doğrulamalarının tamamının online olarak yönetildiği bir teknoloji tabanlı yaklaşım benimsiyor. Bu sayede Habyt, müşterilerine hızlı ve kullanıcı dostu bir konaklama deneyimi sunuyor. Habyt, geleneksel otelcilikten farklı olarak mülk sahipleriyle iş birliği yaparak envanterini oluşturuyor. 

Şirket; dijital göçebeler, uzun vadeli ev kiralama arayanlar ve esnek çalışma politikalarından yararlanmak isteyenler gibi geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Habyt, hem organik hem de satın almalar yoluyla büyüyor. Şirket, 2022 yılında Singapur'daki Hmlet'i ve bu yılın başında ise New York merkezli Common Living'i satın aldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.