İnşaat sektörüne odaklanan yapay zeka girişimi AI Clearing, 14 milyon dolar yatırım aldı

AI Clearing'in 14 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, New York merkezli Prudence'in liderliğinde gerçekleşti.
İnşaat sektörüne odaklanan yapay zeka girişimi AI Clearing, 14 milyon dolar yatırım aldı

2023 yılına damgasına vuran yapay zeka, farklı sektörlerde de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Odağına inşaat sektörünü alan bir yapay zeka girişimi olarak karşımıza çıkan AI Clearing, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. AI Clearing tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 14 milyon dolar yatırım aldı.

AI Clearing'in 14 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, New York merkezli Prudence'in liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Prudence haricinde ise FJ Labs ve girişimin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Tera Ventures, Inovo ve Innovation Nest katıldı.

Gerçekleşen yatırım ile birlikte Prudence partneri Jordan Viniar'ın AI Clearing'in yönetim kuruluna katıldığını da ekleyelim. Alınan 14 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte AI Clearing'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 17,5 milyon dolara ulaştı.

AI Clearing tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, alınan 14 milyon dolarlık yeni yatırımı ABD, Batı Avrupa ve Körfez ülkelerinde büyümek için kullanacak. 2020 yılında Adam Wisniewski ve Michael Mazur tarafından ABD'de kurulan AI Clearing, inşaat sektörü ile yapay zeka teknolojilerini bir araya getiriyor.

Yapay zeka ile birlikte gerçek zamanlı olarak inşaat alanlarını denetleyebilen AI Clearing, kullanıcılarının inşaat süreçlerinde daha verimli çalışmasını sağlıyor. AI Clearing, sunduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde inşaat alanlarının çok daha hızlı bir şekilde denetlenmesini de sağlıyor. Girişimin aktardığı bilgilere göre 10 km uzunluğundaki bir otoyol manuel olarak 30 günde denetlenebilecekken bu süreç, AI Clearing ile 12 saate kadar düşüyor. İlerleyen dönemde yapay zeka çözümlerinin farklı sektörlerde de karşımıza çıkması sürpriz olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.