SPONSORLU

Finartz 3D Secure çözümleriyle birlikte sunduğu risk bazlı doğrulama yöntemiyle kesintisiz e-ticaret ödemeleri sağlıyor

Finartz, kullanıcı doğrulama akışında ek doğrulama adımlarını ortadan kaldıran risk bazlı doğrulama yöntemiyle kimlik doğrulama adımlarında geçirilen süreyi en aza indiriyor.
Finartz 3D Secure çözümleriyle birlikte sunduğu risk bazlı doğrulama yöntemiyle kesintisiz e-ticaret ödemeleri sağlıyor

Sıklıkla alışveriş yaptığınız bir e-ticaret sitesinde alışverişinizi tamamladıktan sonra aynı üründen bir tane daha almak istediğinizi varsayalım. Aynı alışverişi tekrarlarken ödeme aşamasındaki doğrulama adımlarını yeniden tamamlayarak sms ile gelen doğrulama kodunu tekrar girmeniz beklenir. Peki her alışverişinizde bu ek adımları en baştan yaşamanız gerçekten gerekli mi? Büyük verinin ileri derecede kullanılabildiği günümüzde elbette hayır. Bu işlemi sizin yapmış olduğunuzu anlayan, sizi otomatik olarak tanıyan farklı bir yöntem var. Finartz, kullanıcı doğrulama akışında ek doğrulama adımlarını ortadan kaldıran risk bazlı doğrulama yöntemiyle kimlik doğrulama adımlarında geçirilen süreyi en aza indiriyor.

Çevrimiçi alışveriş yapanların %21'i, satın alma işleminin uzun olması nedeniyle alışveriş sepetlerini terk ediyor.

İyi kurgulanmamış veya geçtiğimiz 20 yılın alışkanlıkları ile şekillendirilmiş doğrulama adımları zaman zaman işlem süreçlerini karmaşık hale getirerek müşteri deneyimini olumsuz etkileyebiliyor. Müşteri deneyimindeki bu olumsuzluk alışveriş sepetinin terk edilmesine yol açıyor ve bu durum hem ödeme alan işletmeler hem de kart düzenleyici kuruluşlar açısından hoş karşılanmıyor. Bu nedenle Finartz, müşterilerinin kullanıcılarına kesintisiz bir alışveriş deneyimi sunabilmesi için arka planda risk değerlendirmesi yapan risk bazlı doğrulama yöntemini kullanıyor.

Çevrimiçi ödemelerden bahsederken akla gelen ilk tehlike işareti dolandırıcılık olurken alışveriş sepetinin terk edilmesi hem ödeme alan işletmeler hem de kart düzenleyici kuruluşlar açısından hoş karşılanmıyor. Bu nedenle Finartz, müşterilerinin kullanıcılarına kesintisiz bir alışveriş deneyimi sunabilmesi için arka planda risk değerlendirmesi yapan risk bazlı doğrulama yöntemini kullanıyor. Risk bazlı kimlik doğrulama, alışveriş sepetini terk etme oranlarındaki artışın ana nedeni olan ek doğrulama adımlarının önüne geçerken kullanıcı doğrulamaya ihtiyaç duymak yerine risk hesaplama teknolojisi kullanıyor. Ödeme işlemini gerçekleştiren kullanıcının hareketlerini ve özelliklerini analiz ederek, ayrıca dolandırıcılık girişimlerini tespit etmek için gerekli olan ek bilgiyi sağlayarak ödeme adımlarında son kullanıcıya zaman kazandırıyor. Finartz 3D Secure ile birlikte çalışan risk bazlı kimlik doğrulama, sağladığı akıcı kullanıcı deneyimi ile iş yerleri ve müşterileri dolandırıcılıktan korurken e-ticaret işletmeleri gelirlerini ve müşteri memnuniyetini arttırabiliyorlar.

Finartz müşterilerine sunduğu risk bazlı doğrulama destekli ACS uygulaması ile 2023 yılı içerisine risk analizi yapılarak güvenli olduğu tespit edilen frictionless işlemin gerçekleşmesini bekliyor

Finartz’ın 3D Secure ürünleri ile işlem anında ortaya çıkabilecek hata ve iptallerin önüne geçebilir, ek kullanıcı doğrulama adımını sadece gerekli olduğu durumlarda kullanarak işlem başarı oranlarınızı arttırabilirsiniz. Finartz’ın kullanıcı deneyimini ileri seviyeye taşıyan ve ödeme güvenliğini üst seviyede tutan 3D Secure çözümleri hakkında daha fazlası için web sitesini ziyaret edebilir, risk bazlı doğrulamanın e-ticaret ödemelerinin güvenliğini nasıl sağladığını anlattığı linkedin gönderisine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.