Yapay zeka tabanlı veri şirketi AlphaSense, 2.5 milyar dolar değerlemeyle 150 milyon dolar yatırım aldı

AlphaSense, organizasyonların, endüstriler, diğer işletmeler ve trendler hakkında bilgi toplamalarına; bu bilgileri iş kararları almak için kullanmalarına yardımcı oluyor. 
Yapay zeka tabanlı veri şirketi AlphaSense, 2.5 milyar dolar değerlemeyle 150 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka tabanlı veri toplama şirketi AlphaSense, 2.5 milyar dolar değerleme üzerinden 150 milyon dolar yatırım aldı. E serisi yatırım turu Bond tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında CapitalG, Viking Global Investors, Goldman Sachs ve BAM Elevate yer aldı.

2011 yılında faaliyete geçen şirket, Jack Kokko ve Raj Neervannan tarafından kuruldu. AlphaSense, son 15 ay içinde toplamda 325 milyon dolar yatırım aldı.

AlphaSense, organizasyonların endüstriler, diğer işletmeler, trendler ve daha fazlası hakkında bilgi toplamalarına ve bu bilgiyi iş kararları almalarına yardımcı oluyor. Şirket, özel ve kamusal kaynaklardan gelen büyük miktarda veriyi topluyor. Bu kaynaklar arasında araştırma firmaları, hükümet kurumları, rakip şirketler ve diğer işletmeler bulunuyor.

AlphaSense toplanan veriyi analiz ediyor ve bu veriyi anlamak için makine öğrenme ve doğal dil işleme teknolojilerini kullanıyor.

AlphaSense, analiz edilen veriyi anlaşılır bir şekilde sunuyor. Bu da kullanıcıların iş kararları alırken bilgiye daha kolay erişmelerini sağlıyor. Şirketlerin endüstri trendlerini, rekabeti ve pazar dinamiklerini anlamalarına yardımcı oluyor ve işletmelerin stratejik kararlar almalarına ve rekabet avantajı elde etmelerini sağlıyor.

AlphaSense, özellikle büyük kurumsal müşterilere hizmet verir ve müşterilerinin spesifik ihtiyaçlarına odaklanıyor. Şirketin 4 binden fazla kurumsal müşterisi var.

AlphaSense'in platformu, bir şirket hakkında bilgi toplamak ve bu bilgiyi anlamak için kullanıyor. Ancak platformun özelliği, toplanan veriyi daha anlaşılır hale getirmek için kendi makine öğrenme ve doğal dil işleme teknolojisi geliştirdi. 

Bu teknolojiler sayesinde AlphaSense, toplanan veriyi sadece bir veri yığını olarak değil, kullanıcıların daha iyi anlayabileceği bir hikaye ve grafikler halinde sunuyor. Bu durum da kullanıcıların veriyi daha etkili bir şekilde değerlendirmelerine ve iş kararları almalarına yardımcı oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.