YouTube, uygun fiyatlı abonelik planı Premium Lite'ı sonlandırıyor

2021 yılında seçili Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulan Premium Lite, aylık 6.99 euroluk bir fiyat etiketine sahipti.
YouTube, uygun fiyatlı abonelik planı Premium Lite'ı sonlandırıyor

YouTube, uygun fiyatlı abonelik planı olan Premium Lite'ı sonlandırma kararı aldı. Premium Lite abonelik planı, kullanıcılara reklamsız video izleme imkanı sunuyordu. YouTube, bu değişikliği Premium Lite abonelerine gönderdiği bir e-posta ile duyurdu. Şirket, 25 Ekim 2023 tarihinden itibaren artık bu abonelik türünün sunulmayacağını bildirdi.

YouTube'un abonelerine gönderdiği e-postada, "25 Ekim 2023'ten sonra Premium Lite sürümünüzü sunmayacağımızı bildirmek istiyoruz. Bu haberin hayal kırıklığı yaratabileceğinin farkındayız. Ancak kullanıcılarımız iş ortaklarımızın geri bildirimlerini dikkate alarak farklı Premium Lite sürümleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Hatırlatmak gerekirse Premium Lite, 2021 yılında seçili Avrupa ülkelerinde başlatılmıştı. Aylık 6.99 euro karşılığında sunulan bu plan, YouTube'da reklamsız video izleme olanağı sağlıyordu. Ancak bu abonelik türü, Premium'un diğer özellikleri olan çevrimdışı video indirme, arka planda video oynatma veya YouTube Music avantajlarını içermiyordu.

Premium Lite aboneleri, bu değişiklik sonrasında iki seçenekle karşı karşıya. İlk seçenek, YouTube'u reklamlarla birlikte kullanmaya devam etmek. İkinci seçenek ise daha geniş özellikler sunan YouTube Premium aboneliğine geçiş yapmak. YouTube, Premium Lite abonelerine bir aylık ücretsiz YouTube Premium deneme süresi sunacağını da açıkladı.

YouTube'un bu değişikliği Temmuz ayında ABD'de Premium ve Music abonelik fiyatlarını artırmasının ardından duyurduğunu da ekleyelim. YouTube'un Premium Lite aboneliğini sonlandırma kararı, hizmetlerini optimize etmek, gelirlerini artırmak ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek amacıyla alınmış bir karar gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.