Yerli girişim Memotive, 4 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Çalışan bağlılığı ve şirket verimliliğini artırmayı hedefleyen super app Memotive, 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.
Yerli girişim Memotive, 4 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Kurumsal şirketlerin insan kaynakları ve idari işler süreçlerini uçtan uca dijitalleştirerek çalışan bağlılığı ve şirket verimliliğini artıran super app Memotive, 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Girişimin bu yatırım turuna, Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter, Yeşilova Holding icra kurulu başkanı Ahmet Yalçın Yeşilova, Yeşilova Holding yönetim kurulu üyesi Yasemin Yeşilova Muştucu, Ark Pres Kemerleri A.Ş., Kurt & Partners Avukatlık Bürosu kurucu ortakları Özlem Kurt ve İzzet Gürler, Fatma Aydoğdu, Durak Tekstil yönetim kurulu üyesi Efe Oran ve Emre Mustafa İdemen katıldı.

Memotive'in kurucu ortağı ve CEO’su Duygu Aynur, aldıkları yatırımı daha fazla müşteriye ulaşmak, yurt dışına açılma ve ürün geliştirme hedeflerine yönelik kullanacaklarını belirtti.

Memotive, kurumsal şirketlerin çalışan bağlılığını ve şirket verimliliğini artırmak için, çalışan deneyimini etkileyen İK ve İdari İşler süreçlerindeki dijitalleşmeyi ve karar/aksiyon aldırıcı verileri sağlayan bir kurumsal super app olarak faaliyet gösteriyor. 

2021 yılında kurulan Memotive, Fark Labs Hızlandırma Program'ndan mezun oldu 12 aylık süre zarfında geliştirme sürecini başarıyla tamamlayarak ölçeklenme aşamasına geçti. Ürünü geliştirirken çalışanlar tarafından en çok ihtiyaç duyulan özellikler ile en kolay kullanılabilecek ara yüzler geliştirildi ve çalışanlar tarafından gündelik hayatta oldukça aktif kullanılan bir uygulama haline geldi. Şu anda 6 bin çalışanın hayatını kolaylaştıran Memotive 1 yıl içinde 30 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

“Çalışanların yolculuğu, işe gelirken servisteki memnuniyeti ile başlamalı” mottosundan yola çıkarak, Memotive öncelikle tüm servis organizasyonunu ve vardiya planlama sistemini akıllı hale getirerek dijitalleştiriyor. Bu sayede hem yöneticiler çalışanlarının haftalık değişen vardiyalarına göre servis planlamasını çok hızlı ve kolay yapabiliyor hem de çalışanlar haftalık mesai saatlerini, hangi servisi kullanacaklarını ve servis yola çıktığında canlı olarak nerede olduğunu takip edebiliyor.

Planlanan bu otomatik sistemler sayesinde hem şirketin verimliliği artmış hem de çalışan deneyimi iyileşmiş oluyor. Çalışanlara iletilen ve şirket kültürünün yaygınlaşmasında etkili olan duyurular, bildirimler, dijital hediye çekleri, yemek menüleri gibi birçok bilgiye erişim Memotive ile kolaylaşıyor. Ayrıca çalışanlar tek bir ekrandan istedikleri gibi dilek, öneri veya memnuniyetsizliklerini paylaşabiliyor. Bu sayede çalışanlar sorunlarını hem hızlıca iletiyor hem de sürecin ne aşamada olduğunu takip edebiliyor.

Şirket tarafından özel hazırlanmış anket kütüphanesinden seçilen anketler hızlı bir şekilde uygulanabiliyor. Yapay zeka algoritmaları kullanılarak şirketlerin anlık durumlarının fotoğrafı çekilebiliyor ve aksiyon aldırıcı raporlar sağlanabiliyor. Ayrıca izin yönetimi, çalışan özlük süreçleri, saha formları, alınması gereken onaylar, KVK süreçleri gibi birçok operasyonel işler de mobile taşınarak yöneticilerin ve çalışanlarının işlerini kolaylaştırıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.