Facebook logosu, anlaşılmayacak küçük bir detayla değişti

Facebook logosu, kimsenin ilk bakışta anlamayacağı bir farkla değişti ve daha mavi oldu.
Facebook logosu, anlaşılmayacak küçük bir detayla değişti

Süreyya Hanım'ın muhteşem değişimini sanıyorum bilmeyen yoktur. Varsa da Google'da her zaman aratıp bulabilirsiniz. Şimdi bu değişime benzer bir değişim, Facebook'tan geldi. Facebook logosu, eskisinden biraz da mavi oldu ve daha küçük bir "f" harfine kavuştu.

Konuyla ilgili Meta şöyle bir açıklama yaptı:

Amacımız, Facebook logosunun daha cesur, elektrikli ve sürekli yenilenen bir tasarımını oluşturmaktı. Ayırt edici, yeni iyileştirmelerin her biri, uygulamanın kimliğinin temel bir unsuru olarak tasarımın tamamında daha fazla uyum sağlıyor. Bunu, uygulamamızda görsel olarak daha erişilebilir olması için tasarlanan ve "f" harfinin öne çıkması için daha güçlü bir kontrast sağlayan Facebook'un temel mavi renginin daha kendinden emin bir ifadesini dahil ederek yaptık.

Özetle bizler için bu değişikliğin hiçbir etkisi olmasa da yapılan açıklamaya göre şirket, küçük güncellemelerle logoyu daha dinamik tutmak istiyor gibi görünüyor. 

Meta, platformun her gün 2 milyar günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu, yani herhangi bir görsel değişikliğin çok sayıda insan tarafından görüleceğini söylüyor, ki haklı da olabilirler. Zira 2 milyar gerçekten hiçbir şekilde azımsanmayacak bir sayı. 

Meta, blogunda yer alan güncellemeleri, uygulama için "yenilenmiş bir kimlik sisteminin ilk aşaması" olarak tanımladı, bu da daha ciddi değişikliklerin yapılabileceği anlamına geliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.