Uydu teknolojilerine odaklanan Open Cosmos, 50 milyon dolar yatırım aldı

Open Cosmos, düşük yörünge uyduları ve bu uydular aracılığıyla toplanan verileri yönetmek için bir platform sunuyor.
Uydu teknolojilerine odaklanan Open Cosmos, 50 milyon dolar yatırım aldı

Uydu teknolojilerine odaklanan Open Cosmos, 50 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin yatırım turuna ETF Partners, Trill Impact ve A&G liderlik etti.

İngiltere merkezli şirketin yatırım turuna Accenture Ventures, Banco Santander / InnoEnergy Climate Tech Fund, IREON, Wille Finance ve Claret Capital Partners da katıldı. Ayrıca Taavet Hinrikus ve Kheng Nam Lee de melek yatırımcı olarak yatırım turunda yer aldı.

Alınan 50 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Open Cosmos girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım 63 milyon dolara ulaştı.

Open Cosmos, 2015 yılından üç uçak mühendisi Rafel Jorda Siquier, Aleix Megias Homar ve Jordi Barrera Ars tarafından kuruldu. 

Düşük yörünge uyduları (Low Earth Orbit - LEO) ve bu uydular aracılığıyla toplanan verileri yönetmek için bir end-to-end yani bütünsel sistem geliştiren Open Cosmos, sürdürülebilir LEO uyduları inşa ediyor. Bu uydular, düşük maliyetli ve sürdürülebilir LEO uyduları olarak tanımlanıyor. Genellikle enerji ve iklim izleme gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanıyor. Şirket, bu uyduların topladığı verileri işlemek ve kullanmak için bir platform sunuyor.

LEO uyduları iklim değişikliği izleme, tarım izleme ve çevresel izleme gibi verileri toplamak için kullanılıyor. Open Cosmos'un platformu, birden fazla organizasyonun aynı uyduları veya uydu yıldızı kümesini kullanmasına ve topladıkları verileri istedikleri takdirde diğer organizasyonlarla paylaşmasına olanak tanıyor. Bu, verilerin daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebilir hale getirilmesine yardımcı oluyor.

Open Cosmos, büyük uzay ajansları, şirketler ve kuruluşlarla iş birliği yaparak uydularını ve veri toplama sistemlerini kullanıyor. Bu şirketler arasında Amazon (AWS), RHEA Group, Lacuna Space gibi isimler dikkat çekiyor. Şirket, özellikle enerji ve iklim izleme alanlarında sürdürülebilirlik odaklı projelere odaklanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.