iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max tanıtıldı: Türkiye fiyatı ve teknik özellikleri

iPhone ailesinin yeni modelleri olan iPhone 15 Pro ve iPhone Pro Max tanıtıldı.
iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max tanıtıldı: Türkiye fiyatı ve teknik özellikleri

iPhone 15 ailesinin 12 Eylül tarihinde tanıtılacağını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Bugün gerçekleşen Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri tanıtıldı. 

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri titanyum tasarım ile geliyor. Paslanmaz çelik yerine titanyum kullanılmasının nedeni ise hem sağlamlık hem de daha hafif olması. Yeni modellerin çerçeveleri de bir önceki modellere oranla daha ince.

iPhone 15 Pro modeli 5,8 inç, iPhone 15 Pro Max modeli ise 6,7 inç büyüklüğünde ekranlara sahip olacak. iPhone 15 Pro modelleri 4 renk seçeneği ile geliyor. iPhone 15 Pro modelleri bağlantı noktası olarak USB-C kullanacak. Lightning yerine USB-C kullanılacağı daha önce sizlerle paylaşmıştık.

iPhone 15 Pro ailesindeki bir diğer önemli tasarım değişikliği ise ses Aksiyon düğmesi ile gerçekleşti. Ses açma kısma tuşlarının hemen üstünde bulunan bu düğme farklı özellikleri çalıştırmak için kullanılabilecek. 

Performans konusunda da oldukça iddialı olan iPhone 15 Pro ailesi yeni A17 Pro çipini kullanacak. 3 nanometre olarak tasarlanan A17 Pro çipi ile güçlü bir performans sunulması hedefleniyor.

iPhone 15 Pro modelleri tıpkı iPhone 14 Pro modellerinde de olduğu gibi 3 kameraya sahip. iPhone 15 Pro modelleri geliştirilmiş 48 megapiksellik ana kamera ile geliyor. Yeni kamera ile birlikte daha gelişmiş bir portre modu ve düşük ışıkta daha gelişmiş bir performans sunulacak.

Her iki modelde de 12 megapiksellik Ultra Wide kamera yer alıyor. Ailenin büyük üyesi olan iPhone 15 Pro Max modeli 12 megapiksellik 5X Telephoto zoom özelliğine sahip bir kamera  ile de karşımıza çıkıyor. iPhone 15 Pro modelleri 4K 60Fps ProRes ve Spatial (Uzamsal) video kaydı yapabilecek. Spatial video kayıtlarının Apple Vision Pro'da görüntülenebileceğini de ekleyelim.

iPhone 15 Pro modeli 64 bin 999 TL, iPhone 15 Pro Max modeli ise 76 bin 999 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Son olarak her iki modelin de 29 Eylül tarihinde satışa sunulacaklarını da ekleyelim.

İş Bankası Katkılarıyla
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.