Yerli 3D yazıcı üreticisi Zaxe, 60 milyon TL yatırım aldı

Zaxe, PCP Teknoloji Fırsatları Fonu ve Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altındaki Bölgesel Kalkınma Fonu liderliğinde gerçekleşen turda 60 milyon TL yatırım aldı.
Yerli 3D yazıcı üreticisi Zaxe, 60 milyon TL yatırım aldı

Zaxe, PCP Teknoloji Fırsatları Fonu ve Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altındaki Bölgesel Kalkınma Fonu liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna mevcut yatırımcılardan KVK, Omurga Teknoloji Fonu, Nevzat Aydın, Ali Demir Akel ve Muzaffer Akpınar’ın da dahil olmasıyla 60 milyon TL yatırım aldı.

2015 yılında kurulan 3 boyutlu yazıcı üreticisi Zaxe, yüksek hızlı baskı imkanı, geliştirdiği yapay zeka bazlı akıllı teknolojileri ve tak-çalıştır tasarımları ile global pazarın hızlı büyüyen oyuncuların biri oldu.

Zaxe, eklemeli imalat dikeyine yönelik çözümler üreterek kullanıcılara donanım, yazılım ve materyallerden oluşan uçtan uca bir 3D ekosistemi sunuyor. Zaxe ürünleri, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa ve Kuzey Amerika’da da 15’ten fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Zaxe kurucuları Baki Gezgen ve Aydonat Atasever, “Aldığımız bu yeni yatırımla birlikte global pazardaki önemli oyunculardan biri olmaya ve vizyonumuz olan, geleneksel üretim yöntemlerinden bağımsız, üretimi daha basit ve daha hızlı hale getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.