Yapay zeka ile kanser teşhisine odaklanan Ibex Medical Analytics, 55 milyon dolar yatırım aldı

Joseph Mossel tarafından kurulan Ibex Medical Analytics, kanser teşhisini geliştirmek için yapay zeka (AI) teknolojilerini kullanıyor.
Yapay zeka ile kanser teşhisine odaklanan Ibex Medical Analytics, 55 milyon dolar yatırım aldı

Kanser teşhisine odaklanan Ibex Medical Analytics, 55 milyon dolar yatırım aldı. C serisi yatırım turuna 83North liderlik etti. İsrail merkezli şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Sienna Venture Capital, Octopus Ventures, aMoon, Planven Entrepreneur Ventures ve Dell Technologies Capital yer aldı. 

55 milyon dolarlık yatırım, Ibex Medical Analytics toplam yatırım miktarını 100 milyon dolara çıkardı. 2016 yılında kurulan şirket, yeni yatırımı ABD'de operasyon alanını genişletmek ve ürün gamının büyümesini hızlandırmak için kullanacağını açıkladı. 

Joseph Mossel tarafından kurulan şirket, kanser teşhisini geliştirmek için yapay zeka (AI) teknolojilerini kullanıyor. Şirket, patoloji alanında klinik düzeyde yapay zeka destekli çözümler geliştiriyor. Bu çözümler, kanser teşhisinin daha hassas ve kişiselleştirilmiş bir şekilde yapılmasına yardımcı oluyor.

Ibex'in Galen adlı çözümü patologlara teşhis kalitesini artırma, tam kapsamlı kalite kontrolü uygulama, sonuç dönüş sürelerini azaltma ve daha verimli iş akışları ile üretkenliği artırma konularında destek sağlıyor. Bu sayede kanser teşhisi daha hızlı, doğru ve etkili bir şekilde yapılabiliyor. Galen, 100'den fazla çeşitli kanser türlerini ve kanser dışı patolojileri tanıma kapasitesine sahip.

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre; her yıl 734 bin kişiye kanser teşhisi konuluyor. Yapay zeka teknolojisi hastalık teşhisi ve tıbbi tanı konusunda önemli bir rol oynuyor. Ama yine de hastalıklarla ilgili bu özgünlüğü yakalama ve anlama konusunda bazı sınırlamaları olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu ay JAMA Oncology adlı dergide yayınlanan bir çalışma, OpenAI'ın ChatGPT adlı yapay zeka modelinin kanser tedavisi konusunda yanıltıcı ve yararsız bilgiler sunma riskini ortaya çıkardı

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.