Yapay zeka tabanlı B2B SaaS girişimi Juphy, 900 bin dolar yatırım aldı

E-ticaret şirketlerinin sosyal medyada efektif müşteri desteği verebilmesini ve satışlarını artırabilmesini sağlayan Juphy, 900 bin dolar yatırım aldı.
Yapay zeka tabanlı B2B SaaS girişimi Juphy, 900 bin dolar yatırım aldı

E-ticaret şirketlerinin sosyal medya kanallarında efektif müşteri desteği verebilmesini ve satışlarını artırabilmesini sağlayan, yapay zeka tabanlı B2B SaaS girişimi Juphy, üçüncü yatırım turunda 900 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Simya VC, APY Ventures Start-up GSYF ve Arya Kadın Yatırım Platformu ve Türkiye İş Bankası iş birliği ile Maxis bünyesinde kurulan ARYA GSYF dahil olmak üzere, üç kurumsal fon ve sekiz melek yatırımcı katıldı. Juphy, bu yatırım turuyla beraber toplam yatırım tutarını 1.2 milyon dolara çıkarmış oldu.

2019 senesinde Osman Erdi Balcıoğlu, Eyüp İbişoğlu ve Alara Eren İplikçioğlu tarafından kurulan Juphy, çoğunlukla Kuzey Amerika’da olmak üzere, 98 farklı ülkede 2000’den fazla şirket tarafından kullanılıyor.

Juphy'nin yapay zeka tabanlı satış asistanı modülü, e-ticaret web siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden ürün satışlarını 7/24 otomatikleştirerek şirketlere müşteri hedefleme ve satış artırma konusunda kesintisiz bir çözüm sunuyor.

Yatırım sonrası görüşlerini paylaşan Juphy Kurucu Ortağı ve CEO’su Alara Eren İplikçioğlu, “Üçüncü yatırım turumuzla beraber San Francisco’da, Simya VC’nin iş ortaklarından dünyanın en iyi startup hızlandırma programlarından biri olan Alchemist Accelerator’a kabul olduk. Bu süreçte ana hedefimiz Juphy’nin otomasyon, data analizi ve raporlama özelliklerini geliştirerek, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki satışlarımızı artırmak ve ekibimizi büyütmek” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.