Yapay zeka destekli dil öğrenme uygulaması Speak, 16 milyon dolar yatırım aldı

Speak'in 16 milyon dolarlık yatırım turu, melek yatırımcı Lachy Groom'un liderliğinde gerçekleşti
Yapay zeka destekli dil öğrenme uygulaması Speak, 16 milyon dolar yatırım aldı

2023 yılına damgasını vuran yapay zeka teknolojileri, teknoloji dünyasının her alanına yayılmaya devam ediyor. Yapay zeka temelli bir dil öğrenme uygulaması olan Speak, yatırım aldığını duyurdu. Speak tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B-2 serisi yatırım turunda 16 milyon dolar yatırım aldı.

Speak'in 16 milyon dolarlık yatırım turu, melek yatırımcı Lachy Groom'un liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Lachy Groom haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları ve Dropbox'ın kurucu ortakları olan Drew Houstonv ve Arash Ferdowsi katıldı.

Speak'in mevcut yatırımcıları arasında OpenAI'ın 100 milyon dolarlık yatırım fonu olan OpenAI Startup Fund'ın yer aldığını da ekleyelim. Alınan 16 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Speak'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 63 milyon dolara ulaştı.

Speak tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin yapay zeka tabanlı eğitmenini geliştirmesi, global büyümesini hızlandırması ve ekibini büyütmek için kullanılacak. 2016 yılında Connor Zwick ve Andrew Hsu tarafından ABD'de kurulan Speak, sunduğu mobil uygulama ile birlikte kullanıcılarının yeni diller öğrenmesini sağlıyor.

Japonya, Tayvan, Almanya, Fransa, Brezilya ve Meksika başta olmak üzere toplamda 20'den fazla ülkede aktif olarak hizmet veren Speak, aldığı yeni yatırım ile birlikte yıl sonuna kadar daha fazla ülkede hizmet vermeye de başlayacak. Speak'in hem iOS hem de Android platformlarında yer aldığını da ekleyelim. 

Dil öğretmek için yapay zekayı kullanan Speak, kullanıcılarına gücünü yapay zekadan alan bir dil öğretmeni sunuyor. Kullanıcılar öğrenmek istedikleri dilde yapay zeka temelli dil öğretmeni ile sohbet edebiliyorlar. Özellikle Güney Kore'de büyük bir kitleye sahip olduğunu paylaşan girişim, Güney Kore'de 3 milyondan fazla kişinin İngilizce öğrenmesine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.