Sağlık girişimi Moxie, 15.7 milyon dolar yatırım aldı

Moxie, sağlık çalışanları için medikal spa açma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir girişim.
Sağlık girişimi Moxie, 15.7 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık girişimi Moxie, 15.7 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turu, SignalFire ve Boulton & Watt tarafından yönletildi. Şirket, yeni yatırımı ABD genelinde faaliyetlerini genişletmek için kullanacağını açıkladı.

Daniel Friedman ve Sam Gerstenzang tarafından 2022 yılında faaliyete geçen Moxie, sağlık çalışanları için medikal spa açma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir girişim olarak ön plana çıkıyor. Medikal spa, botoks, IV sıvı tedavisi ve lazer tedavileri gibi hizmetlerin sunulduğu merkez olarak tanımlanıyor.

Moxie, girişimcilere "business-in-a-box" modelini sunuyor. Bu kapsamda medikal spa işletmesi açacak girişimcilere eğitimler veriliyor. Bu eğitim, işletme sahiplerinin gerekli bilgi ve becerileri kazanmalarını amaçlanıyor. Medikal spa işletmesi için gerekli olan malzemeler sağlayıcılara indirimli olarak sunuluyor. Bu da işletme sahiplerinin maliyetleri düşürmelerine yardımcı oluyor.

Elektronik sağlık kayıtları (EHR) ve satış noktası (POS) yazılım paketi veriliyor. Girişimcilerin işlerini daha etkili ve verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. EHR, hasta kayıtlarını ve sağlık verilerini dijital olarak saklamayı sağlar. POS ise satış işlemlerini ve ödemeleri yönetiliyor. 

ABD genelinde böyle bir merkez açmak 163 bin dolara mal oluyor. Moxie'inin bu maliyeti 30 bin dolara düşürdüğü ve medikal spa açma sürecini 30 ila 60 güne kadar kısalttığı iddia ediliyor.

Covid-19 pandemisi, en çok sağlık sektörünü ve bu sektörde çalışanları zorladı. İlk dönemde yaşanan belirsizlik ve panik sağlık çalışanlarının uzun saatler çalışmasına neden oldu. Bu da sağlık profesyonelleri arasında tükenmişliğe yol açtı. Bu yüzden hemşireler gibi sağlık çalışanları için alternatif bir kariyer yolunu destekleyen Moxie, onların iş kurmalarına yardımcı oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.