OpenAI, ChatGPT'nin kurumsal sürümü ChatGPT Enterprise'ı yayınladı

OpenAI, bugün şirketin yapay zeka sohbet uygulaması ChatGPT'nin kurumsal odaklı bir sürümü olan ChatGPT Enterprise'ı yayına aldı.
OpenAI, ChatGPT'nin kurumsal sürümü ChatGPT Enterprise'ı yayınladı

OpenAI, bugün şirketin yapay zeka sohbet uygulaması ChatGPT'nin kurumsal odaklı bir sürümü olan ChatGPT Enterprise'ı yayına aldı. Söz konusu gelişme Sam Altman tarafından da paylaşıldı.

OpenAI'ın ilk olarak bu yılın başlarında tanıttığı ChatGPT Enterprise, ChatGPT ile aynı görevleri yerine getirebiliyor. Ürün, e-posta yazmak, makale taslağı hazırlamak ve bilgisayar kodunda hata ayıklamak gibi akla gelebilecek birçok şeyi yapabiliyor.

ChatGPT Enterprise'ın ChatGPT'den ayrılan özellikleri

ChatGPT Enterprise'ın alıştığımız ChatGPT'den bazı farkları da bulunuyor. Bu kapsamda kurumsal düzeyde gizlilik ve veri analizi özelliklerinin yanı sıra gelişmiş performans ve özelleştirme seçenekleri de sunuluyor. OpenAI, bir blog yazısında, ChatGPT Enterprise'ın daha iyi güvenlik ve gizlilik, GPT-4'e sınırsız yüksek hızlı erişim, şirketlerin bilgileri çok daha hızlı anlaması için daha güçlü veri analizi ve ChatGPT'ye daha karmaşık sorular sorma olanağı sunduğunu söyledi.

ChatGPT Enterprise, bir kuruluştaki çalışanların ChatGPT'yi nasıl kullanacağını yönetmek için çoklu oturum açma, etki alanı doğrulama ve kullanım istatistiklerini içeren bir gösterge tablosu için entegrasyonlar da dahil olmak üzere araçlar içeren yeni bir yönetici konsolu sunuyor. 

Paylaşılabilir konuşma şablonları, çalışanların ChatGPT'den yararlanarak dahili iş akışları oluşturmasına olanak tanıyor, OpenAI'ın API platformuna verilen krediler, şirketlerin istedikleri takdirde tamamen özel ChatGPT destekli çözümler oluşturmasını sağlıyor. ChatGPT Enterprise, ChatGPT'nin yüklenen dosyalar da dahil olmak üzere verileri analiz etmesine, grafikler oluşturmasına, matematik problemlerini çözmesine ve daha fazlasına olanak tanıyan ve daha önce Kod Yorumlayıcı (Code Interpreter) olarak bilinen ChatGPT özelliği olan Gelişmiş Veri Analizi'ne sınırsız erişimle birlikte geliyor. 

Fiyatlandırma her şirketin kullanım durumuna göre değişecek

OpenAI, ChatGPT Enterprise ile ilgilenen işletmelerin şirket ile iletişime geçmesi gerektiği belirtiliyor. Şirket, fiyatlandırmayı açıklamıyor, ancak fiyatlamanın her şirketin kullanımına ve kullanım durumlarına bağlı olacağı söylüyor. OpenAI, ürünün, ChatGPT için ilk kurumsal odaklı ürün olduğunu; ChatGPT ve ChatGPT Plus'tan ayrı olduğunu açıklıyor. 

OpenAI, gelecek birkaç hafta içinde daha fazla işletmeyi bünyesine katmayı planlıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.