Trendyol, Almanya ve Azerbaycan'ın ardından Körfez ülkelerine açıldı

Trendyol tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, Türk üretici ve satıcıların Körfez pazarına açılmasını sağlamayı hedefliyor.
Trendyol, Almanya ve Azerbaycan'ın ardından Körfez ülkelerine açıldı

Ülkemizdeki e-ticaret pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan Trendyol, Almanya ve Azerbaycan ile başladığı e-ihracat adımını Körfez ülkeleri ile devam ettirdiğini duyurdu. Trendyol tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, Türk üretici ve satıcıların Körfez pazarına açılmasını sağlamayı hedefliyor.

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin tarafından aktarılan bilgilere göre Trendyol'un Körfez ülkeleri yolculuğu, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ile başlayacak. Bu iki ülke için geçtiğimiz hafta İngilizce web sitesi ve uygulamalarını da yayına alan Trendyol, kısa süre içinde Arapça seçeneğini de platformuna ekleyecek.

Trendyol'un temel hedefi ise bu adım ile birlikte bu bölgedeki müşterileri ile Türkiye'deki üretici ve satıcıları bir araya getirmek. Çağlayan Çetin'in açıklamalarına göre şirket, 2024 yılına kadar bu bölgede 4,5 milyon müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

Trendyol'un Almanya pazarında 1. yılını tamamladığını da hatırlatalım. Çetin, 2021 yılından bu zamana kadar 36 milyonun üzerinde yurt dışına ürün satışı gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Trendyol'un paylaştığı bilgilere göre şirket, özellikle Dubai’de hızlı bir başlangıç yaptı. Trendyol, Dubai’de siteyi aktif etmelerinin ardından 5 gün içinde 2 bin 500'e yakın sipariş aldı. Şirketin Dubai’de uluslararası operasyonlar için açtığımız bir deposu olduğunu da ekleyelim. Söz konusu depo, Körfez bölgesinin iade operasyonları için kullanılacak.

1 milyonun üzerinde müşterinin Almanya’da Trendyol aracılığıyla 200’den fazla Türk markasından alışveriş yaptığını belirten Çetin, geçtiğimiz Mayıs ayında ise Azerbaycan pazarına girdiklerini de hatırlattı. Trendyol'un e-ihracat serüveni ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.