Sony Interactive Entertainment, premium kulaklık üreticisi Audeze'yi satın aldı

Sony, Audeze markasının kulaklık alanındaki deneyiminden faydalanarak gelecekte oyunculara daha gelişmiş kulaklıklar sunmayı planlıyor.
Sony Interactive Entertainment, premium kulaklık üreticisi Audeze'yi satın aldı

Sony'nin video oyunu ve dijital eğlence alanında faaliyet gösteren yan kuruluşu Sony Interactive Entertainment (SIE), premium kulaklık üreticisi Audeze'yi satın aldı. Sony Interactive Entertainment ve Audeze arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları paylaşılmadı.

Sony, bu satın alımın ardından Audeze markasını sonlandırmayacağını açıkladı. Bunun yerine Audeze markası altında odyofil seviyesinde kulaklıkların üretimine devam edeceğini belirtti. Sony, Audeze markasının kulaklık alanındaki deneyiminden faydalanarak gelecekte oyunculara daha gelişmiş ve iddialı kulaklık donanımları sunmayı da planlıyor. Yani şirketin bu alanda daha yenilikçi ürünler geliştirmesi bekleniyor. 

Sony Interactive Entertainment'ın platform deneyiminden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Hideaki Nishino, Audeze'nin kulaklık konusundaki üst düzey bir marka olduğunu ifade ediyor. Hideaki Nishino, "Bu satın alım SIE’nin PlayStation oyunlarındaki ses deneyimini güçlendirme konusundaki yenilik çabalarını güçlendirecek." diye konuşuyor. Aynı zamanda Audeze'nin uzmanlığının PlayStation ekosistemine katılmasından heyecan duyduğunu belirtiyor. 

Profesyonel ses, ses meraklıları ve oyun pazarları için yüksek kaliteli kulaklık üretimi yapan ses teknolojisi markası olarak bilinen şirketin Sony tarafından satın alınması PlayStation oyunlarında ses deneyimini daha iyi hale getirme çabası olarak tanımlanıyor. Sony'nin oyun konsolu PlayStation için geçtiğimiz dönemde pek çok kulaklık geliştirdiğini de hatırlatalım.  

Audeze'nin ses teknolojileri ve kulaklık üretimi alanındaki uzmanlığının PlayStation oyunlarında oyunculara daha kaliteli, etkileyici ve zengin bir ses deneyimi sunmasına yardımcı olacağı da düşünülüyor. İlerleyen dönemde Sony'nin Audeze ile geliştireceği PlayStation kulaklıklarını görmemiz sürpriz olmayacaktır. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.