Kurumsal sağlıklı yaşam platformu Gympass, 85 milyon dolar yatırım aldı

85 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Gympass şirketinin değerlemesi 2,4 milyar dolara ulaştı.
Kurumsal sağlıklı yaşam platformu Gympass, 85 milyon dolar yatırım aldı

Kurumsal şirkete odaklanan bir sağlıklı yaşam platformu olan Gympass, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Gympass tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, F serisi yatırım turunda 85 milyon dolar yatırım aldı. Gympass'in 85 milyon dolarlık F serisi yatırım turu, EQT Growth liderliğinde gerçekleşti. 

Yatırım turuna, EQT Growth haricinde ise Neuberger Berman, General Atlantic ve Moore Strategic Ventures katıldı. Alınan 85 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Gympass şirketinin değerlemesi ise 2,4 milyar dolara ulaştı. Gympass'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 605 milyon dolar.

Gympass tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, alınan yeni yatırımı global büyümesini hızlandırmak ve yeni ürünler geliştirmek için kullanacak.

2012 yılında Cesar Carvalho ve Joao Barbosa tarafından Brezilya'da kurulan Gympass, kurumsal şirketlerin çalışanları için sağlık odaklı bir platform sunuyor. Gympass'in platformu içinde spor salonları, yoga stüdyolar, spor odaklı dersler, kişisel antrenörler ve sağlıklı yaşam uygulamaları yer alıyor.

Brezilya'nın yanı sıra Meksika, Şili, Arjantin, ABD, Almanya, İspanya, İtalya, İrlanda ve Birleşik Krallık pazarlarında da hizmet veren Gympass, geçtiğimiz Temmuz ayında 15 bin kurumsal müşteri barajını aştı. Gympass kurumsal müşterileri arasında ise Aflac, Citizens Financial Group, Dignity Health ve Zendesk gibi önemli şirketler de yer alıyor. Son olarak Gympass platformunun toplamda 50 binden fazla partner işletmeye sahip olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.