Yapay zeka teknolojilerine odaklanan yerli girişim Syntonym, 900 bin dolar yatırım aldı

900 bin dolarlık tohum yatırım turu, 212’nin erken aşama girişimlere yatırım yapma hedefi ile kurduğu Simya VC liderliğinde gerçekleşti.
Yapay zeka teknolojilerine odaklanan yerli girişim Syntonym, 900 bin dolar yatırım aldı

Veri anonimizasyonu teknolojisi geliştiren yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Syntonym'un 390 bin dolar tohum yatırım aldığını 2021 yılının Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Syntonym, aradan geçen iki yılın ardından yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Syntonym tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 900 bin dolar yatırım aldı. 900 bin dolarlık tohum yatırım turu, 212’nin erken aşama girişimlere yatırım yapma hedefi ile kurduğu Simya VC liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Simya VC haricinde ise Türkiye Kalkınma Fonu ve ODTÜ Teknokent ortaklığında kurulan INVEST 101, APY Ventures ve TT Ventures GSYF de katıldı. Syntonym, aldığı yeni yatırımı ABD, Avrupa ve İngiltere pazarında büyümek için kullanacak.

Batuhan Özcan tarafından kurulan Syntonym, kişisel veri içeren görsel veri setlerinin, regülasyonlarla getirilen kısıtlamalar sebebiyle yapay zeka eğitimlerinde ve veri analizlerinde kullanılamaması sorununa çözüm üretmek hedefi ile yola çıktı.

Gerçek zamanlı olarak benzersiz ve anonim yüzler oluşturarak bireylerin gizliliklerini koruyabilmeleri için güvenli bir çözüm sunan Syntonym, Simya VC’nin iş ortaklarından olan hızlandırma programı Alchemist Accelerator ile global müşteri edinimi için stratejisini ilerletmeyi de planlıyor.

Syntonym olarak aldıkları yatırımla ABD, Avrupa ve İngiltere pazarında büyümeyi hedeflediklerini paylaşan Syntonym CEO’su Batuhan Özcan, Alchemist mentorlarının desteğiyle global müşteri edinimi için stratejilerini oluşturmaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.