Veri anonimizasyonu teknolojisi geliştiren Syntonym, 390 bin dolar tohum yatırım aldı

390 bin dolarlık tohum yatırım turu, TT Ventures, Albaraka Portföy Yönetimi Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Lima Ventures’ın yanı sıra melek yatırımcılar Duran Cesur ve Onur Canlıtepe’nin katılımıyla gerçekleşti.
Veri anonimizasyonu teknolojisi geliştiren Syntonym, 390 bin dolar tohum yatırım aldı

Analitik metrikleri maksimum oranda koruyarak kamera görüntülerini GDPR uyumlu bir şekilde anonimize eden bir girişim olarak karşımıza çıkan Syntonym, yatırım aldığını duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre Syntonym, tohum yatırım turunda 390 bin dolar yatırım aldı.

Söz konusu 390 bin dolarlık tohum yatırım turu, Türk Telekom iştiraki olan TT Ventures, Albaraka Portföy Yönetimi Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Lima Ventures’ın yanı sıra melek yatırımcılar Duran Cesur ve Onur Canlıtepe’nin katılımıyla gerçekleşti.

Sentetik Veri Anonimleştirme teknolojisini geliştiren Syntonym, fotoğraf ve videolardaki yüzleri, gerçek zamanlı olarak, hiç var olmamış sentetik yüzlerle değiştirerek geri döndürülemez bir şekilde anonimleştiriyor.

Syntonym'inin Sentetik Veri Anonimleştirme teknolojisinin geleneksel yönetmenlerin aksine baş ve bakış pozisyonu, yüz ifadeleri, yaş grubu ve cinsiyet gibi analitik metrikleri koruyarak hem anonimleştirme sürecindeki yapısal ve işlevsel kayıpların önüne geçtiğinin hem de elde edilen verilerin yapay zeka eğitimlerinde kullanılmasını mümkün kıldığını da ekleyelim.

Hatırlatmak gerekirse Batuhan Özcan ve Emre Çavunt tarafından kurulan Syntonym, geçtiğimiz yıl İTÜ Arı Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang Start-up Challenge sahnesinde en çok destek alan girişimlerden biri de olmuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.