Edvido, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Şirketlerin pazarlama ve yazılım projeleri için ajans ve yazılım firmalarıyla buluştuğu pazar yeri olarak faaliyet gösteren Edvido, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı
Edvido, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Şirketlerin hedeflerine uygun partnerlerle çalışması gerektiği inancından yola çıkarak geliştirilen İTÜ Çekirdek girişimi Edvido, Mustafa Okan Yavuzşen, Yağız Can ve Mert Osmanoğlu tarafından kuruldu. 2019 Nisan ayında şirketleşen Edvido, Keiretsu Forum Türkiye Melek Yatırımcılık Ağı üzerinden Alesta Elektronik Teknoloji, Korun Teknoloji Yatırımları ve Sertaç Özinal’dan 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Edvido, 12 ay sonunda günde 100 projenin oluşturulduğu bir pazar yeri olarak yurtdışında da faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor.

Şirketlerin pazarlama ve yazılım projeleri için ajans ve yazılım firmalarıyla buluştuğu bir pazar yeri olarak çalışan Edvido, yöneticilerin aradıkları en doğru partnerleri günler içinde bulmalarına yardımcı oluyor. 7 binden fazla firmanın kullandığı, bünyesinde 250’den fazla ajansın üye olduğu Edvido’da sadece bir günde 20’yi aşkın proje oluşturuluyor.

Bugüne kadar Edvido üzerinden yapılan şirket ve ajanslar arasındaki anlaşmaların toplam tutarı ise 10 milyon TL’yi geçmiş durumda. Edvido, kurucuları ile birlikte Aleyna Güzel, Batuhan Hazar, Melis Samir’in de ekibe katılması ile 6 kişilik kadro ile çalışmalarını sürdürüyor.

Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan Edvido, ilk etapta projeyi ve şirketi anlayabilmek için kullanıcıya birkaç soru soruyor (Brief oluşturma). Soruların ardından eşleşme algoritması ile bütçe ve hedeflere en uygun ajans ve firmalarla eşleşme sağlanıyor.

İkinci adımda, projeyle ilgilenen ajans ve firmalardan beş tanesi kullanıcı ile iletişime geçiyor. Üçüncü adımda ise kullanıcı ile çalışmak isteyen ajans ve firmaların tamamladığı projeler incelenebiliyor, kurumsal profesyonellerin yorumlarına ulaşılabiliyor. Son olarak ise ajans ve firmalarla chat uygulaması üzerinden veya telefonla projenin detayları konuşuluyor, toplantı ayarlanıyor ve anlaşmaya varılabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.