Mobil oyun ve uygulamalar geliştiren yerli girişim Mega Fortuna, 2,3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Mega Fortuna, APY Ventures liderliğinde ve Vestel Ventures ortaklığıyla yönetilen Tacirler Portföy Gelecek Etki Fonu’nun katılımıyla 2,3 milyon dolar tohum yatırım aldı.
Mobil oyun ve uygulamalar geliştiren yerli girişim Mega Fortuna, 2,3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Mobil oyun ve uygulamalar geliştiren yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Mega Fortuna, yatırım aldığını duyurdu. Mega Fortuna tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, APY Ventures liderliğinde ve Vestel Ventures ortaklığıyla yönetilen Tacirler Portföy Gelecek Etki Fonu’nun katılımıyla 2,3 milyon dolar tohum yatırım aldı.

Portföyünde 30’un üzerinde oyun ve uygulama bulunan Mega Fortuna, Şeyhmus Ölker ve Burak Göncü tarafından 2023 yılının başında kuruldu. Geliştirdiği oyun ve uygulamalar ile aylık 2,5 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşan Mega Fortuna, hızlı ürünleştirme ve agresif pazarlama taktikleri kullanarak rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Mega Fortuna tarafından aktarılan bilgilere göre alınan tohum yatırım, şirketin portföyünü büyütmesi ve teknolojilerini geliştirmesi için kullanacak. 

Mega Fortuna'yı kullanıcıların değişen ihtiyaçları ve büyük kitleleri harekete geçiren akımlar doğrultusunda uygulamalar ve oyunlar geliştiren bir teknoloji şirketi olarak tanımlayan Mega Fortuna'nın kurucu ortağı ve CEO'su Şeyhmus Ölker, kendilerini yalnızca spesifik bir kategori için oyun ya da uygulama geliştiren bir şirket olarak sınırlandırmadıklarını da dile getirdi.

Yatırımcısı olmaktan mutluluk duydukları Mega Fortuna'nın mobil eğlence kategorisi için katma değerli teknolojiler, uygulamalar ve hybrid casual oyunlar ürettiğini dile getiren APY Ventures fon yöneticisi Mustafa Keçeli, yenilikçi ve tecrübeli ekibinin geniş ürün portföyü ve konvansiyonel oyun stüdyolarından farklı olan portföy yaklaşımı ile etkileyici bir hikaye oluşturacaklarına şüphelerinin olmadığını da paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.