Siber güvenlik şirketi ProjectDiscovery, 25 milyon dolar yatırım aldı

Yeni, istismar edilebilir güvenlik açıklarının tespitinde uzmanlaşmış açık kaynaklı siber güvenlik şirketi ProjectDiscovery, 25 milyon dolar yatırım aldı.
Siber güvenlik şirketi ProjectDiscovery, 25 milyon dolar yatırım aldı

Yeni, istismar edilebilir güvenlik açıklarının tespitinde uzmanlaşmış açık kaynaklı siber güvenlik şirketi ProjectDiscovery, CRV'in liderliği üstlendiği Seri A turda 25 milyon dolar yatırım aldı. Tura Point72, SignalFire, Rain Capital, Mango Capital, Accel ve Lightspeed katıldı. 

Şirket, yeni yatırımla birlikte, işletmelerin güvenlik açıklarını geniş ölçekte keşfetmelerini ve gidermelerini sağlamak için ProjectDiscovery'nin en popüler açık kaynak araçlarının üzerine inşa edilmiş bir SaaS platformu olan ProjectDiscovery Cloud Platform'un da lansmanını gerçekleştirdi. 

Girişim, Rishiraj Sharma, Sandeep Singh, Nizamul Rana ve Marco Rivoli tarafından 2020'de hayata geçirildi. Başlangıçta bir yan proje olan ProjectDiscovery, Ocak 2021'de tohum yatırım aldı ve ekip de bunu takiben girişim üzerinde tam zamanlı olarak çalışmaya karar verdi. ProjectDiscovery web siteleri, uygulamalar, API'lar, bulut ortamları ve hizmetlerdeki açıkları sürekli olarak izliyor. IT ekipleri, mühendislerle birlikte şablonlarla çalışarak güvenlik açıklarını ve yanlış yapılandırmaları bulabiliyor ve düzeltebiliyor.

ProjectDiscovery Cloud Platform ise işletmelerin varlıkları yönetmesine, güvenlik açıklarını geniş ölçekte keşfetmesine ve gidermesine ve bulut güvenliği yanlış yapılandırmalarını düzeltmesine olanak tanıyor. Platform, 3 binden fazla kuruluş ve mühendise hizmet veriyor. 

Sayısız açık kaynaklı girişimin yolundan giden ProjectDiscovery, ücretsiz tekliflerinin yönetilen bir bulut sürümüyle bu avantajdan para kazanmayı hedefliyor. ProjectDiscovery Cloud Platform ise ücretli olarak kullanıma sunuluyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.