Sağlık alanında faaliyet gösteren robotik girişimi Mendaera, 24 milyon dolar yatırım aldı

Mendaera, gerçek zamanlı görüntüleme, yapay zeka ve robot teknolojilerini bir araya getiren robot sistemleri geliştiriyor. 
Sağlık alanında faaliyet gösteren robotik girişimi Mendaera, 24 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık alanında faaliyet gösteren robotik girişimi Mendaera, 24 milyon dolar yatırım aldı. A serisi yatırım turu Lux Capital tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turuna Operator Partners, Founders Fund ve Allen & Company, Auris Health'in kurucusu Dr. Fred Moll, Intuitive Surgical ve ABD'nin eski senatörü Bob Kerrey katıldı.

2020 yılında Joshua DeFonzo ve Jason Wilson tarafından faaliyete geçen Mendaera, gerçek zamanlı görüntüleme, yapay zeka ve robot teknolojilerini bir araya getiren iş birlikçi robot sistemleri geliştiriyor. 

Mendaera'nın iş birlikçi robotik sistemleri, sağlık sağlayıcıların hassas ve tutarlı müdahaleleri gerçekleştirmesini daha erişilebilir hale getiriyor. Bu da hastaların daha iyi sonuçlar elde etmesine ve daha iyi bakım almalarına yardımcı oluyor. Şirket, etkili ve verimli müdahaleler sağlayarak, hastaların daha hızlı iyileşmelerine ve daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı oluyor. Mandaera, önümüzdeki dönemde üretim tesisi kurarak FDA'den onay almayı planlıyor.

Sağlık sektöründe robotların kullanımı teknolojik gelişmelerle doğru orantılı olarak artıyor. Mendaera bu alanda faaliyet gösteren tek şirket değil. Örneğin; daha önce 45,9 milyon dolar yatırım alan sağlık girişimi Diligent Robotics de benzer olarak faaliyet gösteren bir şirket. ABD merkezli Diligent Robotics de hemşirelerin işini kolaylaştıran Moxi adlı asistan robotu üretiyor. Moxi, hastanelerde malzeme getirmek, laboratuvar numunelerini teslim etmek ve kişisel koruyucu ekipman dağıtmak, ilaç teslim etmek gibi görevleri yerine getiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.