Param, Çekya merkezli "şimdi al, sonra öde" girişimi Twisto'yu satın aldı

Param, Çekya merkezli "şimdi al, sonra öde" sağlayıcısı Twisto'yu, şirketin önceki sahibi Zip Co'dan açıklanmayan bir meblağ karşılığında satın aldı.
Param, Çekya merkezli

Param, Avrupa'daki ayak izini genişletmek için Çekya merkezli "şimdi al, sonra öde" sağlayıcısı Twisto'yu, şirketin önceki sahibi Zip Co'dan açıklanmayan bir meblağ karşılığında satın aldı. Twisto'nun lisansları sayesinde Param, gömülü finans çözümlerini Avrupa pazarında sunacak. Şirket, başlangıçta İngiltere, Almanya, Hollanda, Çekya ve Polonya'ya odaklanacak.

2013 yılında Çekya'da hayata geçirilen Twisto, 2018'de de Polonya'da hizmet vermeye başlamıştı. Girişim, 2021 yılında Avustralyalı Zip tarafından 89 milyon euro karşılığında satın alınmıştı.

Twisto, kullanıcılarına ödemeler ve alışveriş için akıllı bir çözüm sunuyor. Şirketin Twisto Pay ürünü ile insanlar online alışverişlerinin ödemesini tek bir tıkla, kayıt olmadan ve ücretsiz olarak 30 gün erteleyebiliyor. Kayıtlı Twisto kullanıcıları, sanal veya fiziksel Twisto kartlarıyla ödeme yapma, Apple Pay veya Google Pay aracılığıyla akıllı telefonlarıyla ödeme yapma, Twisto Snap ile bir fotoğraf çekerek faturalarını ödeme veya Twisto Split ile bir faturayı arkadaşlar arasında bölme olanağına sahip. Twisto'nun müşterileri arasında Answear, Allegro, KFC ve Pizza Hut gibi uluslararası markalar yer alıyor. 

Param'ın KOBİ'lere ve büyük şirketlere sunduğu çözümler arasında ise online ve offline ödeme çözümleri, açık bankacılık, müşteri sadakati, cüzdan hizmetleri, ön ödemeli kartlar ve daha fazlası yer alıyor. Şirketin müşterileri arasında Shell, Michelin, Getir, Panasonic, Burger King ve IKEA gibi isimler bulunuyor. 

Satın alma işleminin, Twisto'nun operasyonlarını, mevcut ortaklıklarını veya yönetim ekibini etkilemeyeceği belirtiliyor. 

Param'ın Kurucusu ve CEO'su Emin Can Yılmaz, satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: ""Cesur, ancak sağlıklı ve sürdürülebilir genişleme stratejimizi sürdürürken Avrupa bizim için temel bir odak noktası. Kanıtlanmış iş modelimiz ve yenilikçi çözümlerimiz şimdiden altın bir standart oluşturdu ve teknolojimizi ve gömülü finans çözümlerimizi sekiz Avrupa pazarına tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.

Bu satın alma bize sadece FinTech ekosistemindeki konumumuzu genişletme fırsatı vermekle kalmıyor; aynı zamanda bir zihin buluşmasını da temsil ediyor. Twisto, güçlü, tanınabilir ve akılda kalıcı marka bilinirliği ile Çekya'da Şimdi Al Sonra Öde (BNPL) hizmetlerinde halihazırda 1 numaralı pozisyona sahip. Twisto, tüketicileri işinin merkezine koyuyor ve müşterilerine güvenilir ve değer katan ürünler sunmak için sürekli yenilikler yapıyor. Twisto'nun iş modeli, kurucuların vizyonu ve grup arasında önemli bir örtüşme var."

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.