Veri görselleştirme girişimi Virtualitics, 37 milyon dolar yatırım aldı

Virtualitics tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 37 milyon dolar yatırım aldı. Virtualitics'in 37 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Smith Point Capital liderliğinde gerçekleşti.
Veri görselleştirme girişimi Virtualitics, 37 milyon dolar yatırım aldı

Odağına veriyi ve yapay zeka teknolojilerini alan bir girişim olarak karşımıza çıkan Virtualitics, yatırım aldığını duyurdu. Virtualitics tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 37 milyon dolar yatırım aldı. Virtualitics'in 37 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Smith Point Capital liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Smith Point Capital haricinde ise Citi ve The Hillman Company'nin çeşitli müşterileri katıldı. Virtualitics, en son 2021 yılının Nisan ayında North Sound Ventures liderliğinde 18,1 milyon dolar yatırım almıştı. Alınan 37 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Virtualitics girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım da 67 milyon dolara ulaştı.

Virtualitics tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin yeni çözümler sunması, iş birlikleri gerçekleştirmesi ve ekibini büyütmesi için kullanılacak.

2016 yılında Ciro Donalek, George Djorgovski ve Michael Amori tarafından ABD'de kurulan Virtualitics, 76 kişilik bir ekibe sahip. Virtualitics, şirketlerin farklı veri noktaları arasındaki ilişkileri ortaya çıkarmak için 3 boyutlu görselleştirmeler, bilgi grafikleri ve yapay zeka teknolojilerini kullanıyor. 

Son 12 ay içinde hızlı bir şekilde büyüyen girişim, gelirlerinin bir önceki yıla oranla yüzde 370 oranında artığını da duyurdu. Sunduğu görselleştirme yetenekleri ve yapay zeka desteği ile birlikte şirketlere karar alma süreçlerine yardımcı olan Virtualitics, özel sektörün yanı sıra kamu kuruluşları tarafından da aktif olarak kullanılıyor. Özellikle ABD'nin Savunma Bakanlığı tarafından kullanılan Virtualitics, kısa süre önce emekli ABD Ordusu Generali John Murray ve eski ABD Donanması Koramirali Timothy White'ı da danışma kuruluna ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.