Sosyal medya platformu Fizz, 25 milyon dolar yatırım aldı

B serisi yatırım turuna Owl Ventures liderlik ederken, yatırım turuna katılanlar arasında NEA yer aldı. 
Sosyal medya platformu Fizz, 25 milyon dolar yatırım aldı

Üniversite öğrencilerine özel sosyal medya platformu Fizz, 25 milyon dolar yatırım aldı. B serisi yatırım turuna Owl Ventures liderlik ederken, yatırım turuna katılanlar arasında NEA yer aldı. 

2021 yılında Stanford Üniversitesi'nde kurulan Fizz'in yönetici takımında şirketin CEO'su Rakesh Mathur, COO'su Teddy Solomon ve Chief Product Officer'ı Alex Le öne çıkıyor. 2020 yılının sonbahar aylarında Stanford Üniversitesi'nde birinci sınıf öğrencisi olan kurucular, covid kısıtlamalarıyla boğuşan kampüste bağlantı eksikliği olduğunu fark etti. Kurucuların aktardıklarına göre, merkezi bir platformun olmaması nedeniyle Stanford öğrencileri, birbirleriyle iletişim kuramayan insan grupları haline gelmişti. Fizz bu duruma bir çözüm getirmek için geliştirildi. 

Kampüs hayatı ile ilgili güncellemelerin paylaşıldığı platformun kendine özgü sosyal bir topluluğu mevcut. Fizz, ABD'de 80 kolej kampüsünde aktif olarak kullanılıyor. Üniversite öğrencilerinin anlık olarak aklından geçenleri kolayca paylaşabildiği platform, moderasyon destekli ortamıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sayede kullanıcılar kendilerini özgün, eğlenceli ve özel bir alanda hissediyor. Uygulama içinde oyunlaştırma öğelerine de yer veriliyor. Uygulamanın şu an için yalnızca iOS sürümü mevcut. Kullanıcılar uygulamaya okulun kendilerine sağladığı e-posta ile giriş yapabiliyor. 

Şirket bu yeni yatırımı, uygulamayı ülke çapında yeni üniversite kampüslerinde yaygınlaştırmak için kullanacak. Bununla birlikte şirket ekibini de genişletmeyi planlıyor. Hatırlarsanız, Facebook da üniversite öğrencilerine özel bir uygulama olarak hayatına başlamıştı. Kim bilir belki Fizz de önümüzdeki dönemde Facebook'un izinden giderek global bir uygulamaya dönüşebilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.