Sigorta teknolojilerine odaklanan Lula, 35,5 milyon dolar yatırım aldı

Lula tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, B serisi yatırım turunda 35,5 milyon dolar yatırım aldı. Lula'nın 35,5 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, NextView Ventures ve Khosla Ventures'ın ortak liderliğinde gerçekleşti.
Sigorta teknolojilerine odaklanan Lula, 35,5 milyon dolar yatırım aldı

Girişim ekosisteminin yükselen alanlarından biri olan sigorta teknolojilerine odaklanan Lula, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Lula tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, B serisi yatırım turunda 35,5 milyon dolar yatırım aldı. Lula'nın 35,5 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, NextView Ventures ve Khosla Ventures'ın ortak liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, NextView Ventures ve Khosla Ventures haricinde ise Founders Fund, Financial Technology Partners'tan Steve McLaughlin, Bain Capital'dan Steve Pagliuca ve Nextera Energy de katıldı. Lula, en son 2021 yılının Temmuz ayında A serisi yatırım turunda 18 milyon dolar yatırım almıştı.

Alınan 35,5 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım da 53,5 milyon dolara ulaşmış oldu. Lula girişiminin güncel değerlemesi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. Lula tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin lojistik alanında büyümesi için kullanılacak.

2020 yılının Ağustos ayında Matthew Vega Sanz ve Michael Vega Sanz tarafından Miami'de kurulan Lula, sigorta teknolojileri odağına çözümler geliştiriyor.

Araç kiralama, nakliye ve lojistik şirketleri ile birlikte çalışan Lula, araç filoları yöneten şirketler için sigorta altyapısı sunuyor. Lula, sunduğu API çözümü ile birlikte sürücüleri inceleme, sürücü geçmişi kontrolleri, sigorta politikalarının düzenlenmesi ve talep yönetimi gerçekleştirebiliyor.

Lula'nın oldukça hızlı bir şekilde büyüdüğünü de paylaşalım. 2022 yılının Şubat ayında 100 müşteriye sahip olan Lula, 4 bini aşkın müşteriye ulaştığını duyurdu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.