Enerjisa Enerji, Eşarj’ın tamamını satın aldı

Enerjisa Enerji, çoğunluk hissesine sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj’ın tamamını satın aldığını açıkladı. 
Enerjisa Enerji, Eşarj’ın tamamını satın aldı

Enerjisa Enerji, çoğunluk hissesine sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj’ın tamamını satın aldığını açıkladı. Böylece Enerjisa Enerji’nin iştiraki olan Eşarj, tüm hisseleriyle Enerjisa Enerji bünyesine katılmış oldu.

Türkiye’de elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması ile hızlı şarj istasyonu kurma konusunda hizmet veren Eşarj, kurduğu 360kW gücündeki ilk istasyon ile birlikte 60'ın üzerinde şehirde; 400’den fazlası yüksek hızlı (DC) olmak üzere 600’ün üzerinde şarj istasyonları deneyim sunmaya devam ediyor.

Eşarj'ın çoğunluk hisselerini 2018 yılında satın alarak şirketin yönetimine geçen Enerjisa Enerji, 2021 yılında Eşarj’daki çoğunluk hisse payını yüzde 80'den 94'e yükseltmişti. Eşarj’a yatırım planı kapsamında son 2 yılda 250 milyon TL’lik yatırım yapan Enerjisa Enerji, Eşarj ile 2023 yılı sonuna kadar 81 ilde en az 1 yüksek hızlı (DC) olmak üzere toplam 1000 istasyon kurma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, Türkiye Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ekosisteminin yanı sıra herkes için daha iyi bir gelecek sağlayacak adımların öncüsü olmak ve bu ekosistem içerisinde oyun kurucu şirketler arasında yer alma hedefiyle çalıştıklarını söyledi. Pınar, tüm çalışmalarını inovasyon ve dijitalleşme üzerine yaptıklarını; bu noktada ekosistemi yaptıkları yatırımlarla güçlendirdiklerini dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.