Rafinera Cloud Kitchen, 550 bin dolar yatırım aldı

Yerli bulut mutfak şirketi Rafinera Cloud Kitchen, 550 bin dolar yatırım aldı. Mevcut yatırımcılarının tamamının katılımı ile gerçekleşen bu turda Rafinera Cloud Kitchen'ın değerlemesi 400 milyon TL’yi aştı.
Rafinera Cloud Kitchen, 550 bin dolar yatırım aldı

Yerli bulut mutfak şirketi Rafinera Cloud Kitchen, 550 bin dolar yatırım aldı. Mevcut yatırımcılarının tamamının katılımı ile gerçekleşen bu turda Rafinera Cloud Kitchen'ın değerlemesi 400 milyon TL’yi aştı. Şirket, aldığı yatırımla ülke çapında yaygınlaşmayı ve teknolojik altyapısını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

RCK’ye bu turda yatırım yapanlar arasında Yemeksepeti Kurucusu Nevzat Aydın, Emre Karaca, Damla Şener Akkaynak gibi isimler yer alıyor.

Rafinera Cloud Kitchen ortakları arasında önemli melek yatırımcıların yanı sıra, Yemeksepeti kurucu ortağı ve eski CEO’su Nevzat Aydın, Karaca Grubu ve Cookplus Yönetim Kurulu Üyesi Emre Karaca, Sera Group (TAV Airports, TAV Construction, Humm Organic) CFO'su & Yönetim Kurulu Üyesi Damla Şener Akkaynak, Diler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Tuba Yazıcı, Vera Capital Kurucusu ve Yönetici Ortağı Ahmet Özokur, Kona Capital Kurucusu ve Yönetici Ortağı Kağan Çevik, Ortadoğu A.Ş. Kurucusu ve CEO’su Aydın Harezi ve Credia Partners gibi isimler de bulunuyor.

Rafinera Cloud Kitchen, merkezi bir mutfak ve bu mutfağa bağlı çok sayıda uydu mutfaktan oluşuyor. Sadece İstanbul’da yemek platformları üzerinden sipariş alan RCK’de merkezi mutfakta ön hazırlığı yapılan yemekler, uydu mutfaklarda son haline getiriliyor, kuryeler aracılığıyla teslim ediliyor. Sistemde, uydu mutfaklar aynı anda çok sayıda RCK markasına hizmet verdiği, kuryeler ortak kullanıldığı için giderler bölünüyor ve maliyet avantajı sağlanıyor. Bu da müşterilere daha kaliteli yiyecekleri daha uygun fiyatla ulaştırma imkanı sunuyor. RCK bünyesinde farklı damak tatlarına hitap eden 25 aktif marka bulunuyor. 

Rafinera Cloud Kitchen CEO’su Didem Altınbaşak Tulgan, “Rafinera olarak paket yemek sektöründeki 15 yılı aşkın deneyimimizi, RCK ile bir üst seviyeye taşıdık. Merkezi mutfak kullanımı sayesinde modelimiz yeni lokasyonlar için çok düşük bir yatırım maliyeti gerekiyor. Ayrıca modelimiz sayesinde müşteri memnuniyeti etkileyecek birçok parametreyi merkezi olarak kontrol edebiliyor ve servis kalitemizi istediğimiz noktada tutabiliyoruz. Bu sayede yarattığımız maliyet avantajının yanı sıra kalite ve lezzetten de ödün vermiyoruz. Kısa vadeli hedefimiz İstanbul yayılımımızı artırmak, marka sayımızı 50’ye çıkartmak ve franchise sistemimizi hayata geçirmek.” dedi.

Teknoloji ve yemeği bir araya getiren food-tech konseptine yatırım yaptıklarına dikkat çeken Tulgan, “Geliştirdiğimiz yazılımlar ile veri madenciliği sürecimizi hızlandırmayı hedefliyoruz. Doğru işlenirse günümüzde veri, en önemli ve en değerli varlık. Biz de buradan yola çıkarak hem daha iyi hizmet vermek hem de verimliliği artırmak için AR-GE süreçlerimize ağırlık verdik.” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.