Elektrikli araç Ford Mustang Mach-E'nin Türkiye fiyatı ve özellikleri

Ford Mustang Mach-E'nin fiyatına baktığımızda Standart Range RWD için 3.588.600 TL, Standart Range AWD için ise 3.952.300 TL etikete sahip olduğunu görüyoruz. 
Elektrikli araç Ford Mustang Mach-E'nin Türkiye fiyatı ve özellikleri

Ford’un yüzde 100 elektrikli, sıfır emisyonlu sürüş sağlamak için sıfırdan geliştirdiği Ford Mustang Mach-E, Türkiye'de satışa açıldı. Aracın fiyatına baktığımızda Standart Range RWD için 3.588.600 TL, Standart Range AWD için ise 3.952.300 TL etikete sahip olduğunu görüyoruz

Ford Mustang Mach-E'nin öne çıkan özellikleri

198 kW’lık motorlar üzerine kurulan aracın Standart Range RWD versiyonu, 430 Nm tork getiriyor, 0’dan 100 km/s hıza 6,1 saniyede çıkabiliyor ve 440 km kadar karma kullanım menziline sahip. Standart Range AWD versiyonu ise 580 Nm tork getiriyor, 0’dan 100 km/s hıza 5,6 saniyede çıkabiliyor; aynı zamanda 400 km kadar karma kullanım menziline sahip. Elektrikli SUV için önümüzdeki dönemde “Extended Range / Uzatılmış menzil” versiyonlarının getirileceği de belirtiliyor. Bu kapsamda "RWD” özelinde 600 km, “AWD” özelinde ise 550 km karma menzil sunulacak.

Ford Mustang Mach-E'nin öne çıkan özelliklerine baktığımızda hızlı ve basit şarj özelliği, konuşma tanıma, eğlence ve navigasyon özellikleri, 15 farklı dil seçeneği, şerit takip sistemi, çarpışma önleme/algılama sistemi, gelişmiş otomatik park sistemi, akıllı uyarlanabilir hız kontrolü, standart menzil, 600 km'ye kadar WLTP elektrikli sürüş menzili, yenilikçi sürüş destek teknolojisi ile üç adet sürüş modunun öne çıktığını görüyoruz. 

Ford Mustang Mach-E, 5.1 saniyeye inebilen 0-100km/s hızlanma sağlayabilen bir versiyona sahip olmasıyla birlikte tek motorlu arkadan itiş, çift motorlu dört çeker sürüş seçeneklerine de sahip. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.