FemTech girişimi Caraway, 16.75 milyon dolar yatırım aldı

2018 yılında Jordan Nathan tarafından faaliyete geçirilen Caraway, kadınların sağlık, refah ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefliyor.
FemTech girişimi Caraway, 16.75 milyon dolar yatırım aldı

FemTech girişimi Caraway, 16,75 milyon dolar yatırım aldı. A Serisi yatırım turu, Maveron ve GV liderliğinde gerçekleşti. New York merkezli girişimin yatırım turunda 7wireVentures, Hopelab Ventures, Wellington Access Ventures, Ingeborg Investments ve The Venture Collective yer aldı. Yeni yatırım, şirketin hizmet alanını genişletmek için kullanılacak.

Şirket, 2022'nin temmuz ayında 10,5 milyon dolar tohum yatırım almıştı. Bu yatırım, 7wireVentures ve OMERS Ventures tarafından yönetilmişti.

2018 yılında kurulan şirket, üniversitede okuyan kadınlara ruh, akıl, fiziksel ve üreme sağlığı hizmetleri sağlamaya odaklanan bir uzaktan hasta izleme platformu olarak tanımlanıyor. Jordan Nathan tarafından faaliyete geçirilen Caraway, kadınların sağlık, refah ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefliyor.

Kullanıcılar, online tedavi ve bakım hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşabiliyor. Caraway, menstrüel döngüleri izlemeye yardımcı oluyor. Üniversite çağındaki kadınlara doğum kontrolü seçenekleri hakkında bilgi ve danışmanlık sağlıyor. Ayrıca doğru kullanım ve takip için hatırlatmalar sunarak doğum kontrol yöntemlerinin etkinliğini artırıyor.

Ayrıca üreme sağlığı konularında bilinçlendirme ve destek sunuyor. Cinsel sağlık konularında eğitim ve bilgi sağlıyor. Cinsel sağlık hizmetlerine erişim, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, cinsel ilişki güvenliği ve sağlıklı ilişki dinamikleri gibi konularda bilinçlendiriyor. Kadınların mental sağlığını destekleyen çözümler sunuyor. Stres yönetimi, gevşeme teknikleri, uyku takibi gibi alanlarda destek sağlayarak öğrencilerin duygusal ve zihinsel refahını artırıyor.

Özellikle üniversitede okuyan kadın öğrenciler için çalışan başka girişimler de mevcut. Bipolar bozukluğu olan bireyler için teleterapi ile davranışsal bir sağlık aracı sunan Mantra Health de bunlardan biri. Şirket, 2022'de A Serisi yatırım turunda 22 milyon dolar yatırım almıştı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.