Sağlık teknolojilerine odaklanan Aledade, 260 milyon dolar yatırım aldı

Aledade girişiminin 260 milyon dolarlık F serisi yatırım turu, yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Lightspeed Venture Partners'tan geldi.
Sağlık teknolojilerine odaklanan Aledade, 260 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık teknolojilerine odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan ABD merkezli Aledade, yatırım aldığını duyurdu. Aledade tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, F serisi yatırım turunda 260 milyon dolar yatırım aldı. Aledade girişiminin 260 milyon dolarlık F serisi yatırım turu, yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Lightspeed Venture Partners'tan geldi.

Yatırım turuna, Lightspeed Venture Partners haricinde ise Venrock, Avidity Partners, OMERS Growth Equity ve Fidelity Management & Research Company katıldı. Aledade tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 260 milyon dolarlık yeni yatırım, şirketin teknolojisini geliştirmesi ve sunduğu dijital sağlık hizmetini ağını büyütmesi için kullanılacak.

Alınan 260 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Aledade girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 677 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. 2014 yılında Edwin Miller, Farzad Mostashari ve Mat Kendall tarafından ABD'de kurulan Aledade, odağına doktorları alıyor.

Doktorların hastalarına en iyi hizmeti sunabilmeleri için dijital bir sağlık ağı sunan Aledade, bağımsız birinci basamak sağlık hizmetleri sunulmasına odaklanıyor. Bağımsız birinci basamak sağlık hizmetlerini ülkemizdeki aile hekimlerine benzetebiliriz. 

ABD'nin 45 eyaletinde aktif olarak hizmet veren Aledade 1500'den fazla bağımsız birinci basamak sağlık hizmeti kurumu ile çalışıyor. Bağımsız birinci basamak sağlık hizmeti sunan sağlık merkezleri ve klinikler ile çalışan Aledade, müşterilerine Aledade Care Solutions ile entegre bakım çözümleri, ödeme alma, veri odaklı raporlama gibi pek çok avantaj sunuyor. 

Aledade tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 2022 yılında 475 milyon dolar gelir elde etti. 2021 yılı ile kıyaslandığında Aledade gelirlerinin yüzde 50 oranında artış gösterdiğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.