Visa Avrupa İnovasyon Programı'nın 2023 dönemine seçilen 5 yerli girişim

Türkiye'nin yanı sıra İspanya, İtalya, Kıbrıs, Malta, Portekiz ve Yunanistan'da da yürütülen Visa Avrupa İnovasyon Programı, Türkiye için aldığı toplam 55 başvuru arasından, 2023 dönemine katılacak 5 girişimi seçti.
Visa Avrupa İnovasyon Programı'nın 2023 dönemine seçilen 5 yerli girişim

Visa ve Hackquarters ortaklığı ile hayata geçirilen Visa İnovasyon Programı'nın yoluna Visa Avrupa İnovasyon Programı olarak devam edeceğini geçtiğimiz dönemde sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz Mart ayında 2023 dönemi için başvuru sürecine başlayan Visa Avrupa İnovasyon Programı'nın yeni dönemine seçilen girişimler belli oldu.

Türkiye'nin yanı sıra İspanya, İtalya, Kıbrıs, Malta, Portekiz ve Yunanistan'da da yürütülen Visa Avrupa İnovasyon Programı, Türkiye için aldığı toplam 55 başvuru arasından, 2023 dönemine katılacak 5 girişimi seçti. Visa Avrupa İnovasyon Programı'na seçilen girişimlerin finans teknolojilerine odaklanan girişimler olduklarını da paylaşalım.

Program ile ilgili açıklamalarda bulunan Visa Güney Avrupa İş Geliştirme Başkanı Jak Telyaz, Visa Avrupa İnovasyon Programı’nın Türkiye’deki başarısından ve bu girişim programının uluslararası düzeydeki başarılı uygulanmasını sürdürmekten dolayı gurur duyduklarını aktardı.

Telyaz, bu proje ile Visa'nın fintech ekosistemini birbirine bağlamaya ve fintech’lerin işlerini ölçeklendirmelerine destek olmak için onlara gerekli görünürlüğü, ağı ve yetenekleri sağlamaya devam edeceğini paylaştı. Visa Avrupa İnovasyon Programı'nın 2023 dönemine seçilen 5 girişimi aşağıda bulabilirsiniz.

Visa Avrupa İnovasyon Programı 2023'e Türkiye'den seçilen girişimler

Abonesepeti: Abonesepeti tüm abonelikleri, tek bir uygulamada başlatma, yönetme, sonlandırma ve daha fazlasını yapmaya yardımcı olan bir abonelik yönetim platformudur. Böylelikle, ilk hizmet başlangıcından abonelik iptal sürecine kadar tüm abonelik sorunlarına çözüm üreterek tüketicinin zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlar.

Agrio Finans: Agrio, tarım ve gıda ekonomisini Yeşil Mutabakata hazırlayan etki odaklı bir finansal teknoloji çözümüdür. Çözüm, denetimli finansal otorizasyon yapısı ile tarım ve gıda tedarik zinciri için Yeşil Mutabakat uyumlu dijital varlık ihracını mümkün kılar.

Craftgate: "One-Stop" Shop Ödeme Orkestrasyonu. Craftgate, tek noktadan tüm banka sanal POS’larını, yurt içi ve yurt dışı ödeme kuruluşlarını ve alternatif ödeme yöntemlerini sisteminize entegre edebilmenizi ve hepsini tek panelden yönetebilmenizi sağlayan ödeme orkestrasyonu aracıdır.

Enqura: Yeni nesil uzaktan kimlik tespiti platformu. 2023 yılında uluslararası Stevie ödüllerinde finans endüstrisinde inovasyonda mükemmellik altın ödülü kazanmış, süper hızlı bir uzaktan müşteri, kimlik ve yüz doğrulama çözümüdür.

Recepta: Recepta işletmelerin kasada e-posta veya telefon numarası gibi herhangi bir kişisel bilgi gerektirmeden müşterilerine özelleştirilmiş kağıt ve dijital makbuzlar sunmalarına yardımcı olan bir platformdur. Recepta ödeme kartı numarasını müşteriyi tanımlamak için kullanır ve müşterilerin spam e-postalardan, çağrılardan ve pazarlama mesajlarından korunmasını sağlar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.