Turkcell TV+ platformunun toplam abone sayısı 2,3 milyon kişiyi aştı

Turkcell, bugün gerçekleştirdiği bir basın toplantısı ile birlikte hem TV+ ile ilgili gelişmeleri aktardı hem de yeni donanım ürünü olan TV+ PRO modelini tanıttı.
Turkcell TV+ platformunun toplam abone sayısı 2,3 milyon kişiyi aştı

Türkiye’nin dijital içerik platformu olan TV+'ı geçtiğimiz yıllarda pek çok kez sizlere aktarmıştık. Turkcell, bugün gerçekleştirdiği bir basın toplantısı ile birlikte hem TV+ ile ilgili gelişmeleri aktardı hem de yeni donanım ürünü olan TV+ PRO modelini tanıttı.

Turkcell tarafından aktarılan bilgilere göre TV+, 2014 yılının ikinci çeyreğinden bu yana düzenli olarak büyümeye devam ediyor. TV+ platformunun toplam abone sayısı 2,3 milyon kişiyi aşmış durumda. 2023 yılının Nisan ayındaki verilere baktığımızda ise platformun IPTV Ev müşterisi 1,3 milyon aboneyi geçti. TV+ platformunun premium paket kullanıcı oranı ise yüzde 76’nın üzerinde.

Sunduğu uygulamanın yanı sıra kutu ile birlikte de hizmet veren TV+, 2023 yılının ilk çeyrek kapanışı itibarıyla Kutu Pazar Payında yüzde 16,5, Kablolu TV Pazar Payında ise yüzde 35 seviyesine geldi. TV+ platformunun kullanım verileri ile ilgili önemli detaylar da paylaşan Turkcell, TV+ izleyicilerinin 2022 yılında 2 milyar saatten fazla içerik izlediklerini aktardı.

TV+ Genel Müdürü Gülçin Alıcı Gökçe'nin paylaştığı bilgilere göre TV+, pek çok önemli marka ile iş birlikleri de gerçekleştirdi. TV+ platformunun iş birliği yaptığı markalar arasında ise BluTV, Netflix, S Sport, Warner Bros. Discovery Grubu, Disney Grubu, AMC, HBO ve Paramount yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse TV+ platformu içinde 150'ye yakın canlı kanal ve 11 binden fazla dizi - film - belgesel içeriği yer alıyor. 

TV+ için özelleştirilmiş bir Android Tv Box olarak hizmet veren TV+ Ready modelini 2020 yılının Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Turkcell, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısı ile birlikte yeni Android Tv Box ürünü olan TV+ PRO'yu da tanıttı. HDMI bağlantısı ile televizyon ve ekranlara bağlanabilen TV+ PRO, sunduğu özellikler ile birlikte her ekranı akıllı televizyona dönüştürebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.