Turkcell yenilenen akıllı TV platformu Turkcell TV Plus'ı tanıttı
Etkinlikler

Turkcell yenilenen akıllı TV platformu Turkcell TV Plus'ı tanıttı

turkcell tv plus akilli tvTurkcell, bugün yaptığı basın toplantısıyla yenilenen akıllı televizyon ürünü Turkcell TV Plus'ın tanıtımını yaptı. GTB Power 100 listesine giren Turkcell Grup CEO'su Süreyya Ciliv'in yaptığı tanıtımla Turkcell akıllı televizyon alanındaki yeni hizmetlerini gözler önüne serdi.

Konuşmasının başında her zamanki gibi mobil ve ağ temelli teknolojik dönüşümün önemine değinen Süreyya Ciliv, Turkcell TV Plus'ın özetle bu geleceğe dönük bir ürün olduğunu söyledi. Ciliv'in verdiği rakamlara sabit televizyon yayınlarını izleme oranı 2006'da yüzde 69 iken 2013'te yüzde 32'ye düşmüş ve kullanıcılar artık 'seç izle' tipi yayıncılığa yöneliyor.

turkcell tv plus akilli tv sureyya ciliv

Çin, Brezilya ve Türkiye'nin televizyona en çok bağımlı ülkeler olduğunu paylaşan Ciliv, akıllı telefonların çoğu ülkede en çok bakılan ekran olduğuna işaret etti. Turkcell TV şimdiye kadar 6 milyon kullanıcıyla 600 milyon dakika izleme sunmuş ve Ciliv, Turkcell TV+'ın Türkiye'nin yarısına (35 milyon Turkcel + 1 milyon Superonline abonesi) ulaşmaya hazır olduğunu ama diğer kullanıcılara da kapılarının açık olduğunu ifade etti.

turkiye televizyon izleme oranlari

Süreyya Ciliv'den sonra Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan sahneye çıktı ve canlı deneyimle Turkcell TV Plus'ın özelliklerini gösterdi.

Kişiye özel yayın, aynı anda farklı yayınları kaydetme, sınırsız kanal ve sınırsız bulut yedeklemesi (teorik olarak), interaktif TV, çevrimiçi içerikler, kişisel kanallar, kaydet-geri al izle, sosyal medya paylaşımları Turkcell TV Plus'ın öne çıkan özellikleri olarak tanıtıldı.

turkcell tv plus akilli tv superonline murat erkan

Murat Erkan, çoğu özelliği birebir tanıtırken ekran ve cihaz geçiş hızı Turkcell TV Plus'ın yetkin bir platform izlenimi  olduğunu gösterir nitelikteydi. Turkcell Akademi içeriklerine Turkcell TV Plus üzerinden ulaşabilmenin de mümkün olduğunu paylaşan Murat Erkan, Turkcell Superonline müşterilerinin bu erişimden ücretsiz faydalanabileceğini de paylaştı.

Özel olarak hazırlanan Plus Salonlar kategorisi içindeki dizilerde bölümleri sıralı geçiş imkanıyla izlemek mümkün oluyor. İnteraktif bölümde ise izlenen kanalla ilgili Twitter içerikleri görülebiliyor. Facebook ve Twitter'da paylaşım yapılabiliyor.

Murat Erkan, Turkcell'in Digiturk ile işbirliği içinde olduğunu, özellikle içerik tarafında işbirliklerine açık olduklarını ve mevcut Turkcell hizmetlerinin Turkcell TV Plus'a dahil edileceğini de soru cevap bölümünde açıkladı.

Turkcell TV Plus kullanmak için 2.90 TL'den başlayıp 39.90 TL'ye uzanan paketlerden biri seçilebiliyor ki bu fiyatların kampanya fiyatları olarak sunulduğunu da paylaşalım.

Turkcell akıllı TV'de milyonlara ulaşmak isterken Türkiye'deki akıllı TV kullanıcı sayısı konusunda bir rakam paylaşılmadığını da ekleyelim.

Yorumlar (4)
 1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Superonline fiber abonesi olarak kullanıyorum Ankara'da. Sadece 24 saat geriye gitme özelliğinde sürenin arttırılması iyi olur. Geçmiş bir programı izlerken genelde takılıyor ve şimdiki zamana gidiyor. Bazı kanallarda donmalar var.

  Birde sinema tv, sinema tv2, sinema tv aile dışında diğer sinema kanalları için aboneliğin arttırılması isteniyor, 3 tane daha fazla kanal izlemek için 9.90 TL fazla.

  Kanal sayısının arttırılması şart. Discovery gibi daha nitelikli kanalların eklenmesi lazım. Şuan Tivibu bana göre daha kaliteli içerik sunuyor.

 2. Rukzanya Rukzanya

  Turkcell TV'nin yeni tasarımını hiç beğenmedim, eski tasarımını da pek beğenmiyordum ama en azından çok kullanışlıydı.

 3. Mecnun Mecnun

  Windows 8, ios ve mac da calismiyormus peki bu durumda neden piyasaya surduler? Niyetlenmistim ama tivibu ya abone oldum

 4. Aslamacia Aslamacia

  superonline turkcell tv+ plus.

  Kesinlikle çalışmayan donan arıza veren berbat bir sistem. alalı tam bir ayı doldurdu. cihaz hata verdi, müşteri hizmetlerini aradım 24 saat içersinde çözülecek denildi ardından 3 farklı teknik ekip aradı üçü de aynı saçma işlemleri yaptırp beni şebek ettiler sonra teknik ekip gelecek dediler 4 gündür bir halt geldiği yok, bu akşam tekrar aradım teknik ekip filan gelmeyecekmiş. Müşteri hizmetleri back office yönlendirmiş, onlar incelemiş, onlar turkuaz ekibe yölendirmiş, onlar da inceleyecekmiş, çözemezlerse network ekibi bakacakmış sonra beni bilgilendireceklermiş.. sanki marsa gidiyoz.

  ayrıca olay şu, tv plus ücretsiz diyorlar ancak tv plus a geçmek için kotanızı 25 gb tan 75 gb a çıkarıyorlar bunun için ektra aylık 10 tl alıyorlar.

  tv problemi yaşadığım 4 günü faturadan düşün dediğimde tv zaten ücretsiz diye bir yanıt verdiler.

  TAM BİR KUMPAS yani.

  aboneliğin iptali dediğimde üvretsiz olan tv aboneliğinin iptali 180 küsür (yanlış hatırlamıyorsam) lira ceza ödemem gerekiyor.

  yani bu adamlar size ilk bir ay ücretsiz iptal zamanı geçtikten sonra bir daha hiç (1 yıl 10 yıl farketemz) hizmet vermseler dahi yapacağınız birşey yok.

  almayın aldırmayın superonline ve turkcell işbirliği ile onlara yakışmayan bir dolandırıcılık harikası yani.